Pływali dla Zuzi

W IV Maratonie pływackim ph. „Płyniemy dla Zuzi” wzięło udział 155 osób – 62 kobiety i 93 mężczyzn. Przepłynięto dystans 334 km 10 m. Jest to drugi w historii wynik sokólskiego maratonu.

Niestety, nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu wynoszącego 345km 200m. Średnio każdy uczestnik przepłynął 2155m. Wynika z tego, że do pobicia rekordu zabrakło sześciu średnio pływających osób.

W trakcie maratonu była prowadzona rywalizacja kobiet i mężczyzn w pięciu kategoriach wiekowych: 0-10 lat, 11-14 lat, 15-25 lat, 26-40 lat oraz +41 lat. Panie pokonały 137 km 585 m, zaś panowie 196 km 425 m.

Większość uczestników chcących wspomóc szczytny cel to mieszkańcy Sokółki i okolic. Wiele osób przyjechało także z: Dąbrowy Białostockiej, Kuźnicy, Szudziałowa, Lipska, Krynek, Janowa, Sidry, Czarnej Białostockiej, Wasilkowa, Augustowa i Białegostoku.

Najmłodszą uczestniczką maratonu była Lena Staranowicz – lat 3,5, uczestnikiem – Antoni Pieszko – 4 lata. Najstarsi uczestnicy to pani Jolanta Sawoń – 62 lata i pan Jerzy Michalski – 68 lat. Najdłuższy dystans  wśród wszystkich uczestników maratonu przepłynęli: Agnieszka Ancypo i Gabrysia Czarnowicz – po 6250m oraz  Eryk Michałowski – 6200m.

Na zakończenie zostały wręczone statuetki najlepszym trzem pływakom z poszczególnych kategorii wiekowych.

Organizacja maratonu była możliwa dzięki realizacji projektu „Pływanie – od zabawy do sportu IV” dofinansowanego przez Gminę Sokółka oraz dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Sokółce.

Wielkie podziękowania należą się Dyrekcji i pracownikom OSiR w Sokółce, rodzicom i zawodnikom UKS Omega, harcerzom oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy.

Sponsorzy maratonu:

MaxDent  Stomatologia Beata Breczko
Twoja Stomatologia Edyta Rećko
Metal Fach
Polski Dom Rodzinny Serce
Bank Spółdzielczy w Sokółce
UKS OMEGA w Sokółce
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej
Komendant Podlaskiego  Oddziału SG w Białymstoku
Komendant Placówki SG w Kuźnicy
Biuro-Serwis
Fabryka-Reklam w Sokółce
Eko-Grill w Sokółce
KAWETA
Bar MAX Czarna Białostocka
PSS Jaskółka
Cukiernia Lukrecja
Sekrety Urody Salon Kosmetyczny.
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
“Promyk”sklep spożywczo-przemysłowy
Salon Fryzjerski Ewelina Kucharewicz
Kwiaciarnia “Kamelia” Mateusz Hołubowski

Wyniki IV Maratonu ,,Płyniemy dla Zuzi”:

KATEGORIA 0 – 10 LAT
DZIEWCZĘTA:
Iga Kuklicz – 4750m
Oliwia Radel – 4350m
Wiktoria Kunda – 3500m
Oliwia Awdziej – 3400m
Monika Malicka – 3200m
Natalia Szumiło – 2000m
Kinga Bach – 1650m
Zuzanna Breczko – 1300m
Joanna Babynko – 850m
Joanna Szczerbacz – 835m
Martyna Wąsowicz – 500m
Kamila Biziuk – 400m
Hania Pieszko – 400m
Izabela Tumiel – 400m
Lena Dudzińska – 350m
Iga Łukaszewicz – 300m
Michalina Wierzbicka – 100m
Natalia Charyło – 100m
Zofia Bach – 100m
Lena Staranowicz – 50m
Weronika Burak – 50m

CHŁOPCY:
Michał Miszkin – 3000m
Bartek Grzyb – 2550m
Sebastian Michałowski – 2000m
Marcel Nowik – 1100m
Olaf Kuklicz – 800m
Kamil Piekarski – 550m
Jan Kaźmierowski – 500m
Dawid Rećko – 300m
Michał Klim – 300m
Franciszek Bach – 150m
Dawid Bienasz – 100m
Adrian Pieszko – 100m
Filip Stackiewicz – 100m
Antoni Pieszko – 50m

KATEGORIA 11 – 14 LAT

DZIEWCZĘTA:
Agnieszka Ancypo – 6250m
Gabriela Czarnowicz – 6250m
Julia Sołoniewicz – 5850m
Zuzanna Rogowicz – 5500m
Maja Garkowska – 5300m
Julia Korolczuk – 5200m
Gabriela Poczobutt Odlanicka – 5100m
Weronika Bergiel – 3650m
Weronika Reszuta – 2750m
Zosia Sawicka – 2400m
Oliwia Steć – 2300m
Emilia Aniśkiewicz – 1500m
Wiktoria Bienasz – 1250m
Dominika Kieda – 1200m
Agnieszka Chłus – 350m
Dominika Charyło – 250m

CHŁOPCY:
Eryk Michałowski – 6200m
Konrad Piotr Rećko – 6000m
Szymon Karpowicz – 4500m
Kacper Gudalewski – 4250m
Daniel Mrozowicz – 4150m
Paweł Czaban – 4000m
Augustyn Jackiewicz – 2650m
Szymon Kochanowski – 2600m
Jakub Skrouba – 1700m
Szymon Boboryko – 1150m
Michał Maksimczyk – 400m
Szymon Maksimczyk – 300m
Patryk Gudalewski – 50m

KATEGORIA 15 – 25 LAT

KOBIETY:
Aleksandra Rogowicz – 6200m
Magdalena Pietrych – 4500m
Klaudia Sokołowska – 500m
Izabela Szczebiot – 250m

MĘŻCZYŹNI:
Aleksander Perkowski – 5050m
Mateusz Kułakowski – 4500m
Piotr Raube – 2550m
Paweł Sarosiek – 2500m
Dawid Żurowicki – 2350m
Karol Kozłowski – 700m

KATEGORIA 26 – 40 LAT

KOBIETY:
Katarzyna Steć – 4050m
Joanna Grzesiuk – 3450m
Justyna Michałowska – 3350m
Beata Breczko – 3250m
Ewa Kuklicz – 3000m
Marta Sieniucz – 3000m
Emilia Pieszko – 2050m
Agnieszka Kowalewska – 2000m
Dorota Gudalewska – 1900m
Swietłana Zokciewicz – 1750m
Marta Nobert – 1500m
Kinga Dąbrowska – 1250m
Edyta Rećko – 400m
Alina Łukaszewicz – 350m
Justyna Charyło – 250m

MĘŻCZYŹNI:
Hubert Milewski – 4800m
Piotr Lisowski – 4650m
Mariusz Miszkin – 4300m
Paweł Michałowski – 4300m
Mariusz Bykowski – 4150m
Krzysztof Staranowicz – 4050m
Maciej Białobłocki – 4050m
Piotr Pawłowski – 3550m
Karol Pawłowski – 3550m
Dariusz Maksimczyk – 3500m
Paweł Kuklicz – 3200m
Rafał Czarnecki – 3200m
Paweł Szczesiul – 3150m
Karol Mickiewicz – 2700m
Mariusz Kozak – 2550m
Konrad Stackiewicz – 2250m
Rafał Pieszko – 2150m
Maciej Malicki – 1900m
Janusz Sawicki – 1650m
Mariusz Breczko – 1500m
Krzysztof Bach – 1500m
Patrycjusz Tumiel – 1450m
Rafał Pomierny – 1400m
Michał Radel – 1300m
Paweł Piekarski – 1200m
Andrzej Dadura – 1000m
Mirosław Bienasz – 650m
Karol Puszko – 400m
Grzegorz Poczobutt Odlanicki – 250m
Piotr Szczerbacz – 250m
Sławomir Burak – 100m

KATEGORIA  + 41 LAT

KOBIETY:
Małgorzata Pietrych – 3700m
Agnieszka Garkowska – 2000m
Jolanta Sawoń – 1850m
Maria Borys – 1500m
Ewa Kuźmicka – 1100m
Alina Sokołowska – 750m

MĘŻCZYŹNI:
Adam Pietrych – 4550m
Krzysztof Sadowski – 3650m
Stanisław Skokowski – 3600m
Ryszard Kozioł – 3550m
Andrzej Wejsznejder – 3500m
Adam Ancypo – 3200m
Bogusław Apanowicz – 3000m
Zbigniew Kazimierowicz – 2950m
Jan Klejbuk – 2800m
Ryszard Kozłowski – 2650m
Mirosław Lewko – 2650m
Jerzy Michalski – 2600m
Piotr Rećko – 2200m
Andrzej Kuźmicki – 2150m
Lech Samolewicz – 2000m
Krzysztof Babynko – 1500m
Zbigniew Awdziej – 1100m
Jerzy Białomyzy – 1000m
Krzysztof Matel – 1000m
Jan Sujeta – 875m
Zygmunt Luty – 750m
Adam Chłus – 750m
Mirosław Żabicki – 550m
Krzysztof Szczebiot – 500m
Jan Mojsiuszko – 400m
Adam Tochwin – 350m
Andrzej Mojsiuszko  – 300m
Mariusz Boboryko – 250m
Janusz Sołtan – 200m

UKS Omega

Skip to content