8 medali UKS Omega w Grand Prix Warmii i Mazur

W sobotę i niedzielę 10-11 grudnia 2016 r. w Olsztynie odbyło się I Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu. Była to jedna z największych imprez pływackich w naszym kraju. Startowała w niej rekordowa ilość 809 zawodników z 54 klubów pływackich z całej Polski, Litwy, Łotwy i Rosji.

Pływaczki

Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że podczas dwudniowych zmagań pobito 9 rekordów Polski młodzików oraz juniorów. Impreza była bardzo atrakcyjna dla zawodników, ponieważ mogli się wykazać we wszystkich stylach pływackich i rywalizować na różnych dystansach. Każdy zawodnik miał prawo do 8 startów indywidualnych. Na tle silnej konkurencji bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Omega, a w szczególności Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski.

W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2003 Agnieszka Ancypo wykazała rewelacyjną dyspozycję. W swoich ośmiu startach siedmiokrotnie stawała na podium. Agnieszka zdobyła: dwa złote medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym, trzy srebrne medale w wyścigach na 50m stylem motylkowym, 200m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym oraz dwa brązowe ma 100m stylem motylkowym i 50m stylem klasycznym. W wyścigu na 50m stylem klasycznym Aga ustanowiła nowy rekord województwa podlaskiego 13-latków. Na 50m stylem dowolnym uzyskała czwarty wynik w Polsce w bieżącym sezonie wśród zawodniczek z rocznika 2003. W klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę Grand Prix w roczniku 2003 Agnieszka zajęła III miejsce.

W tym samym roczniku bardzo dobre zawody zaliczyła Julia Sołoniewicz, która zajęła 5. miejsce wyścigu na 50m stylem motylkowym oraz 6. na 50m stylem dowolnym.

Wśród chłopców z rocznika 2003 świetne starty zaliczył Eryk Michałowski. Zawodnik Omegi w walce z czołowymi zawodnikami z kraju zdobył srebrny medal w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Był też czwarty na dystansie 200m stylem klasycznym.

W roczniku 2004 udane występy miała Zuzanna Rogowicz. Zuzia zajęła 6. miejsce w zmaganiach na  dystansie 50m stylem dowolnym i  7. na 200m stylem dowolnym.

W roczniku 2002 o podium „otarła się”  Gabriela Poczobutt Odlanicka, zajmując 4. miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Gabriela była też siódma w rywalizacji na dwukrotnie dłuższym dystansie.

W sobotę  w Ostrołęce odbył się II Ogólnopolski Mikołajkowy Puchar Sprintu w pływaniu z Olimpijskimi Gwiazdami Sportu. Rywalizowała w nim młodziutka pływaczka Omegi, Oliwia Radel (rocznik 2006). Oliwka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zdobywając dwa brązowe medale na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem klasycznym. Miała też okazję spotkania się z czołowymi zawodnikami kraju reprezentującymi Polskę podczas Olimpiady w Rio de Janeiro, takimi jak Anna Dowgiert, Kacper Majchrzak czy Marcin Stolarski.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content