Biblioteka Publiczna gościła Jana Krzysztofa Piaseckiego

Biblioteka Publiczna w Sokółce w dniu 1 grudnia 2016 r. gościła poetę Jana Krzysztofa Piaseckiego, od 2006 mieszkańca malowniczej nieruchomości ziemskiej w gminie Sidra.

J.K. Piasecki na spotkaniu w bibliotece

Na spotkaniu poeta czytał i odtwarzał swoje wiersze, które w Polskim Radiu deklamował Andrzej Ferenc . Uczestnicy spotkania mieli także niepowtarzalną okazję obejrzenia pokazu slajdów z XI Międzynarodowego Festiwalu Literatury w Nowym Sadzie (Serbia) 2016, w którym uczestniczył nasz gość.

Jan Krzysztof Piasecki jest autorem tomów poezji:  “Z dala od was”, “Wiersze wybrane”, “Niepostrzeżenie się gaśnie”, “To tylko ślady” – najnowszy zbiór poezji, w którym zawarł wiersze powstałe podczas sześcioletniego pobytu na Wzgórzach Sokólskich.

O ostatnim tomiku wierszy Iwona Smolka – pisarka i krytyk literacki – mówi: Te wiersze pokazują jak ważne jest własne miejsce, ono kreuje obraz, wyzwala wyobraźnię, wyczula zmysły patrzącego. Poezja ta sprawia wrażenie niekiedy rozbudowanego zapisu w prowadzonym dzienniku. Skrupulatnie odnotowuje zmiany pogody, zachowanie zwierząt, rozmowy ze spotkanymi ludźmi. trochę w niej smutku i opuszczenia, ale także sporo cichej radości, gdy kolejne dni układają się harmonijną całość.

(KB)


Zobacz również

Skip to content