37 medali Omegi na Mistrzostwach Podlasia w Pływaniu

W dniach 2-3 grudnia 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 331 zawodniczek i zawodników z 12 klubów naszego województwa.

Pływak

Były to najważniejsze w tym roku zawody pływackie o zasięgu regionalnym. Nasze miasto reprezentowały dwa kluby – UKS Omega oraz UKS Batory.

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa osiągnęli wielki sukces zdobywając aż 37 medali: 13 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych. Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych. W każdej prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika i zawodniczkę imprezy (decydowała suma punktów Fina za 4 starty).

W roczniku 2006 i młodsi wspaniale zaprezentowali się nasi najmłodsi pływacy. Oliwia Radel zdobyła  dwa złote medale na dystansach 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym. Równie dobre starty odnotowała Iga Kuklicz, która trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła  dwa srebrne medale na 50m stylem grzbietowym i 50m stylem klasycznym oraz  brązowy na 100m stylem dowolnym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw w roczniku 2006 Iga zajęła III miejsce.

W roczniku 2005 świetnie popłynął Daniel Mrozowicz. Nasz  zawodnik zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym. Wśród dziewcząt miano świetnej żabkarki potwierdziła Oliwia Steć, zdobywając dwa brązowe medale na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym. Udane zawody zaliczyła również Justyna Łopatecka, która sięgnęła po brązowy krążek na 100m stylem grzbietowym.

W roczniku 2004 wspaniałe zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz, która we wszystkich swoich startach zdobywała medale: złoty na dystansie 100m stylem dowolnym, dwa srebrne na 50m i 400m stylem dowolnym oraz brązowy na 200m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła II miejsce.

W roczniku 2003 Agnieszka Ancypo zdominowała rywalizację wśród dziewcząt zdobywając 3 złote medale na dystansach 50m, 100m i 200m stylem dowolnym oraz srebrny na 400m stylem dowolnym. Agnieszka zwyciężyła też w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę Podlasia w roczniku 2003,  zdobywając ten tytuł już czwarty rok z rzędu.

Bardzo dobre starty zaliczyła również Julia Sołoniewicz, zdobywając  srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym, dwa brązowe na 100m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. Wśród chłopców z tego rocznika świetnie zaprezentowali się Eryk Michałowski i Szymon Karpowicz. Eryk wywalczył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe w wyścigach na 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Szymon sięgnął po brąz na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2002 świetnie popłynęły Gabriela Czarnowicz oraz Gabriela Poczobutt Odlanicka. Każda zdobyła 3 złote i 1 srebrny medal. Gabrysia Czarnowicz zwyciężała na dystansach  50m i 100m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym. W wyścigu na 50m stylem motylkowym była druga. Już piąty rok z rzędu  obroniła tytuł najlepszej zawodniczki Podlasia w klasyfikacji generalnej w swoim roczniku. W ślady koleżanki poszła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która dominowała na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym, natomiast była druga na 400m stylem dowolnym. Gabrysia Poczobutt Odlanicka w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy  roczniku 2002 zajęła III miejsce.

W roczniku 2001 i starsi z bardzo dobrej strony pokazała się Ola Rogowicz, która zdobyła złoty krążek na dystansie 50m stylem motylkowym,    srebrny na 100m stylem motylkowym oraz brązowy na 400m stylem dowolnym.  W tej kategorii wiekowej udany start zaliczyła również Magda Pietrych, która zdobyła srebrny medal na dystansie 400m stylem dowolnym oraz brązowy na 200m w tym samym stylu.

Wielką wolę walki i zaangażowanie w zawody wykazali również pozostali zawodnicy UKS Omega: Szymon Kochanowski /4. miejsce na 50m stylem klasycznym/, Maja Garkowska /5. miejsce na 50m stylem klasycznym/, Maja Bakun /10. miejsce na 50m stylem motylkowym/, Paweł Czaban /7. miejsce na 100m stylem grzbietowym/, Zosia Sawicka /5. miejsce na 50m stylem klasycznym/, Michał Miszkin /5. miejsce na 100m stylem klasycznym/, Bartek Grzyb /7. miejsce na 100m stylem grzbietowym/.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom zawodników, którzy licznie przybyli do Suwałk i dopingowali naszych pływaków.

UKS Omega

Skip to content