Uczniowie ZSI na wycieczce w Warszawie

W przeddzień 98. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie kl. 4b i 6c Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce wraz z opiekunami E. Konieczko, K. Gryszko, S. Kostadinov wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.

Pod Stadionem Narodowym

Stolica przywitała ich przystrojona w biało-czerwone barwy. Pierwszym punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym i podziwianie obiektu z tarasu widokowego, którego wysokość niejednego przyprawiała o zawrót głowy. Niezwykłym przeżyciem była też wizyta w Telewizji Polskiej, gdzie była możliwość poznania sekretów powstawania programów telewizyjnych oraz obejrzenia studiów telewizyjnych i pomieszczeń reżyserskich oraz m.in. studia w którym nagrywane są programy „Jaka to melodia” i „Pytanie na śniadanie”.

Z ulicy Woronicza uczestnicy wycieczki pojechali podziwiać jeden z największych w Europie ogród dachowy umieszczony na dachu budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Siedziba biblioteki porośnięta pnącą roślinnością i przepiękne ogrody dachowe wywarły ogromne wrażenie. Całość przypominała baśniowy świat opisany na kartach jakiejś fantastycznej powieści.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego z przewodnikiem, który w niezwykle interesujący sposób opowiadał o historii rodów królewskich zamieszkujących zamek oraz o losach samego budynku, zniszczonego doszczętnie podczas  II wojny światowej. Z zamku przeszli Traktem Królewskim pod Pałac Prezydencki, gdzie mogli podziwiać podświetloną na biało-czerwono siedzibę Głowy Państwa.

Była to niezwykła wyprawa. Zakupione pamiątki jeszcze długo przypominać będą uczestnikom wizytę w stolicy i bardzo przyjemną lekcję historii.

Krzysztof Andrzejewski, ZSI


Zobacz również

Skip to content