Uczniowie ZSO z wizytą w schronisku

18 listopada 2016 r. uczniowie ZSO wraz z opiekunami p. Małgorzatą Chociej i p. Moniką Klim odwiedziły sokólskie schronisko dla zwierząt. Wizyta był podsumowaniem akcji „Pomóż zwierzętom”, która rozpoczęła się 4 listopada 2016 r. szkolnym kiermaszem ciast.

Uczniowie ZSO z wizytą w schronisku

Przypominamy, że udało się sprzedać ponad 30 bach ciast, wykonanych przez rodziców, wolontariuszy i członków samorządu uczniowskiego społeczności ZSO. Dzięki temu udało się zebrać pokaźną kwotę 1200 zł. Dalsza akcja polegała na zbiórce karmy, kocy, pościeli, zabawek oraz innych akcesoriów potrzebnych zwierzakom w schronisku. Za zebrane pieniądze z kiermaszu ciast zakupiono podkłady higieniczne, szczepionki, obroże przeciwpchelne, specjalistyczną karmę gastryczną dla zwierząt oraz zabawki dla szczeniaków.

Wizyta uczniów w schronisku spotkała się z bardzo przychylnym powitaniem przez małych podopiecznych. Każdy miał obok siebie przyjaźnie merdający ogon i chętne do zabawy i spaceru pieski. Nie można było oprzeć się takiemu zaproszeniu. Spacer był wielką obopólną przyjemnością. Również wizyta w pomieszczeniu dla szczeniaków przyniosła wiele radości i wzruszeń.

To nie ostatnia akcja uczniów ZSO, planowane już są następne. Uczniowie tej szkoły kolejny raz udowodnili jak wrażliwe mają serca.

Monika Klim


Zobacz również

Skip to content