Mądra szkoła czyta dzieciom

Od stycznia 2015 r. Szkoła Podstawowa nr 3 na Osiedlu Zielonym uczestniczy w programie “Mądra szkoła czyta dzieciom”, realizowanym przez Fundację ABCXXI w ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.

Mądra szkoła czyta dzieciom

Program zachęca do czytania i pokazuje, że książka może być przygodą, inspiracją do zabawy, skarbnicą wiedzy, pomocą w rozwiązywaniu problemów, sposobem na poszerzanie horyzontów myśli.

4 listopada 2016 r. zorganizowano spotkanie edukacyjne z udziałem Zastępcy Burmistrza Sokółki pana Adama Kowalczuka oraz rodziców. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą czytelniczą: odgadywali tytuły książek na podstawie rekwizytów, zagadek, czytanych przez rodziców fragmentów i ilustracji.

Rozstrzygnięty też  został konkurs na przebranie za bohatera literackiego. Przyznano ex aequo same pierwsze miejsca, gdyż wszystkie stroje były wspaniałe, pomysłowe i jednakowo piękne.

Na koniec burmistrz pan Adam Kowalczuk wraz z dyrektor ZSO panią Anna Andrzejewską i paniami z kształcenia zintegrowanego czytali fragmenty książki Magdaleny Zarębskiej „Kraina Nieczytania”.

Udział rodziców w spotkaniu był niezwykle ważny, gdyż nawyk codziennego kontaktu ze słowem pisanym wyrabia się w domu, szkoła ten proces jedynie wspomaga i utrwala. Nie zawsze jest czas, by poświęcić na poczytanie kilka minut lekcji, ale dłuższe czytanie regularnie odbywa się w bibliotece i świetlicy szkolnej.

Uroczystość przygotowały nauczycielki klas początkowych i świetlicy, panie: Barbara Chancewicz, Dorota Kamińska, Zofia Kowalczuk, Barbara Borowska, Danuta Szczesiul, Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk, Lucyna Dowgiert przy współpracy z panem Sławomirem Rochalskim i Radosławem Kacunelem. Dekoracja była autorstwa pani Jolanty Paruk. Nagrody rzeczowe do konkursu na strój pozyskano ze środków własnych.

Zofia Kowalczuk

Skip to content