Pomagają, bo lubią

W schronisku

W październiku społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce wspominała patrona zwierząt – świętego Franciszka, prowadziła wiele działań, by móc wesprzeć „braci naszych mniejszych” przebywających pod opieką schroniska w Sokółce.

Inauguracją całego przedsięwzięcia był teatrzyk kukiełkowy o przygodach zwierząt, przygotowany wg własnego scenariusza przez uczennice z klasy IV. Zachęcały one wszystkich uczniów do zaangażowania się w działania Szkolnego Klubu Wolontariusza, na rzecz schroniska dla zwierząt. Rodzice uczniów przygotowali wypieki na kiermasz – słodkości rozeszły się w okamgnieniu, a cały dochód z ich sprzedaży (500 zł) był przeznaczony dla zwierząt. Zbiórka pieniędzy przeprowadzona wśród pracowników szkoły dodatkowo wsparła ten fundusz i w sumie przekazano Fundacji Vita Canis opiekującej się sokólskim schroniskiem 630 zł.

Pieniądze te oraz spory zapas karmy, pościeli i zabawek a także kilkanaście worków plastikowych zakrętek (które skrupulatnie były zbierane od początku roku właśnie na ten cel) uczniowie wraz z wychowawczyniami zawieźli do schroniska.

Szkolny Klub Wolontariusza „Pomagam, bo lubię” dziękuje wszystkim, a zwłaszcza uczniom i ich rodzicom, którym los zwierząt nie jest obojętny. Serdeczne podziękowania i wyrazy podziwu należą się jednak głównie osobom bezpośrednio dbającym o los bezdomnych kotów i psów, za ich zaangażowanie, dobre serce, poświęcanie każdej wolnej chwili tym, którzy sami sobie nie poradzą. Podziękowania należą się Pani Edycie Doroszko za życzliwe przyjęcie. Wszyscy byli pod wrażeniem jej zdolności organizacyjnych, bo zapanować nad tyloma psiakami i tyloma dzieciakami nie było łatwo! Zwłaszcza, że każde dziecko chciało pomóc, wyjść z pieskiem na spacer, pogłaskać kotka.

Joanna Gejdel, Katarzyna Rabiczko i Urszula Budrewicz

Skip to content