22 medale pływaków UKS „Batory”

W piątek, 28 października 2016 r. na sokólskiej pływalni odbyły się XIII Międzynarodowe Zawody Pływackie pod Patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Wzięło w nich udział 170 zawodników z 7 klubów. Klub UKS „Batory” reprezentowany był przez 27 zawodniczek i zawodników. Dla wielu młodszych uczestników był to debiut w sportowym współzawodnictwie w wodzie.

Na podium

Rozgrywane na naszym terenie zawody okazały się bardzo owocne. Aż 13 pływaków UKS „Batory” zdobyło w sumie 22 medale: 8 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych. Tradycyjnie najmłodsi zawodnicy z rocznika 2007 zdominowali zawody, wygrywając również sztafetę 4x50m stylem dowolnym. Weterani również nie zawiedli i kilka razy stanęli na podium.

Trójka naszych najmłodszych ale doświadczonych już reprezentantów: Oliwia Awdziej, Oskar Kochanowicz i Oskar Kondrat  zdobyli po 2 złote medale w konkurencjach indywidualnych oraz dodatkowo złoto (wraz z Zuzanną Hawryłko) w sztafecie. Dwa medale zdobył także nasz debiutant Szymon Mucuś (srebro i brąz) oraz doświadczeni i dobrze nam znani zawodnicy: Iga Białous (2 srebra) i Aleksandra Kaźmierczak (srebro i brąz). Świetną formą wykazują się ostatnio nasi weterani – pływający stylem grzbietowym Dawid Witulski (2 srebrne krążki) oraz wyspecjalizowani w stylu klasycznym Natalia Szumiło (złoto i brąz) oraz Konrad Zielenkiewicz (złoto i srebro). Po jednym medalu zdobyli także Mateusz Czarnowicz (srebro), Emilia Świerżewska, Kornelia Lewosz, Zuzanna Hawryłko oraz Ewa Rećko (brąz).

Nie każdy staje na podium ale każdy ze startujących jest w pewnym sensie wygranym. Zawody to świetna okazja do sprawdzenia się w jakże innych od treningu warunkach, z pływakami z innych klubów. Jest to cenne doświadczenie, możliwość  nauki od starszych, bardziej doświadczonych kolegów a także motywacja do dalszej pracy. Podziękowania należą się również pozostałym zawodnikom UKS „Batory”: Magdzie Ciuchno, Mai Zubrzyckiej, Blance Wojdałowicz, Wiktorii Kunda, Dominice Kieda, Hannie Woronowicz, Julii Oleńskiej, Julii Miejłuk, Weronice Bergiel, Annie Miakisz, Kornelii Lewosz, Julianowi Lewosz, Ernestowi Lingo oraz Kamilowi Zajkowskiemu, którzy ciężko pracowali i czasem niewiele im zabrakło do upragnionego medalu.

UKS „Batory” pragnie podziękować Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej za objęcie patronatem zawodów, dyrektorowi OSiR Sokółka Piotrowi Rygasiewicz oraz prezes UKS „Batory” Beacie Repucho, za udostępnienie pływalni i organizację zawodów. Na podziękowania zasłużyli również trenerzy i rodzice, którzy na co dzień i dają wsparcie i motywację młodym pływakom.

UKS „Batory”

Skip to content