21 medali UKS Omega

22 października 2016 r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w X Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski “Złota Jesień 2016” w Bielsku Podlaskim.

Pływaczka UKS Omega

W zawodach startowało 458 zawodników z 19 klubów sportowych, w tym dwa kluby z Litwy, trzy z Białorusi i 14 klubów z Polski. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Białoruś i Litwę reprezentowało 163 zawodników trenujących w szkołach mistrzostwa sportowego.

Pływacy z UKS OMEGA Sokółka przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa zdobyli w tej trudnej rywalizacji 21 medali: 5 złotych, 8 srebrnych oraz 8 brązowych.

W roczniku 2006 wspaniale spisały się nasze najmłodsze zawodniczki. Iga Kuklicz zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m i 100m stylem grzbietowym, była też 4. na 50m stylem dowolnym. Świetny start  zaliczyła Oliwia Radel,  która zdobyła trzy krążki:. srebro na dystansie 50m stylem motylkowym oraz dwukrotnie brąz w wyścigach  na 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym.

W roczniku 2005 zawodnikom Omegi nie udało się stanąć na podium. Najbliżej tego byli: Justyna Łopatecka w starcie na 50m stylem grzbietowym, Daniel Mrozowicz na 50m stylem klasycznym oraz Zosia Sawicka na 100m stylem klasycznym. Wszyscy wymienieni pływacy zajęli wysokie, czwarte miejsca w swoich konkurencjach.

W roczniku 2004 z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Rogowicz  zdobywając brązowy medal w wyścigu na 100m stylem dowolnym. Zuzia była też czwarta na dystansie na 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2003 zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Doskonale zaprezentowali się Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Agnieszka potwierdziła wysoką formę zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym oraz brązowy w wyścigu na 100m stylem dowolnym. Eryk po wspaniałej walce zdobył złoty krążek na dystansie 50m stylem klasycznym  i  srebrny na dystansie 100m stylem dowolnym.  Agnieszka Ancypo oraz Eryk Michałowski zajęli też trzecie miejsca w klasyfikacji  na najlepszego zawodnika w swoim roczniku (decydowała suma punktów FINA za dwa najlepsze starty).  Do grona medalistów w tym roczniku dołączyła Julia Sołoniewicz, zajmując drugie miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym. Bardzo dobry występ odnotował Szymon Karpowicz, który zdobył brąz na 50m stylem dowolnym oraz był  czwarty w wyścigu na 100m stylem zmiennym.

W roczniku 2002 dominowała Gabriela Czarnowicz, dwukrotnie zdobywając złoty  medal na dystansach 50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym oraz srebro na 50m stylem grzbietowym. Gabrysia zwyciężyła w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku. Wspaniale wypadła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która zdobyła srebrny medal w wyścigach na 100m stylem klasycznym i brąz na 100m stylem zmiennym.

W roczniku 2001 i starsi świetnie zaprezentowała się Magda Pietrych, która zdobyła srebrny medal na dystansie 100m stylem zmiennym oraz  brązowy w wyścigu na 50m stylem dowolnym

Wiele emocji dostarczyły wyścigi sztafet 6 x 50 m stylem dowolnym. Dziewczęta  w składzie: A. Ancypo, G. Czarnowicz, I. Kuklicz, Z. Sawicka, Z. Rogowicz, M.Pietrych, po zaciętej walce wywalczyły brązowe medale.

Bardzo dobre rezultaty, nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Szymon Kochanowski, Oliwia Steć, Konrad Rećko, Kacper Gudalewski, Bartosz Grzyb, Michał Miszkin, Maja Bakun, Dawid Kretowicz.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników, którzy licznie przybyli na zawody i wspierali pływaków gorącym dopingiem.