Uczniowie SP w Geniuszach obejrzeli “Czarodziejski flet”

29 września 2016 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Geniuszach wraz z wychowawcami wybrali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na szkolny spektakl opery Wolfganga Amadeusza Mozarta „Czarodziejski flet”.

Przed wyjazdem do Białegostoku Pani Helena Borowska na lekcji muzyki, zapoznała uczniów z librettem opery oraz arią Królowej Nocy, co było namiastką tego co na własne oczy zobaczyli i usłyszeli na miejscu. „Czarodziejski flet” to baśniowa opera, która ukazuje historię księcia i córki Królowej Nocy. Podstawowym przesłaniem jest dążenie do poznania siebie samego. Opowieść zwraca uwagę na niezwykłe przeżywanie bólu, miłości, rozpaczy i samotności. Mozart starał się pokazać poprzez baśniowy świat, że we wszystkim co robimy należy zachować umiar i być człowiekiem, a dążąc do celu powinniśmy być wyrozumiali w stosunku do innych ludzi. Za sprawą nowoczesnych technologii multimedialnych baśniowa historia zyskała na scenie niesamowity obraz. Uczniowie z zapartym tchem obejrzeli cały spektakl. Dodatkowymi atrakcjami były: przejazd pociągiem i McDonald’s.

Dzięki temu aktywnemu uczestnictwu w życiu kulturalnym dzieci stały się świadomymi odbiorcami sztuki, zintegrowały się i rozwinęły wrażliwość artystyczną. Jesteśmy bardzo dumni z rodziców, którzy zadbali o odpowiedni ubiór młodzieży do filharmonii.

SP w Geniuszach

Skip to content