To był wyjątkowy happening

– Takie spotkania są bardzo wartościowe i potrzebne – powiedział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk zwracając się do uczestników happeningu, który odbył się we wtorek 27 września 2016 roku na placu przed sokólskim kinem „Sokół”.

Uczestnicy happeningu

Z inicjatywą zorganizowania happeningu z udziałem osób niepełnosprawnych wyszło Stowarzyszenie Q Pomocy.

– Celem imprezy jest kreowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych oraz świętowanie przypadającego w tym roku jubileuszu 65-lecia istnienia Polskiego Związku Niewidomych. Chcemy pokazać społeczeństwu, że niepełnosprawni są wśród nas i że bardzo potrzebują integracji ze swoimi rówieśnikami – podkreśliła Prezes Stowarzyszenia Q Pomocy Ewelina Bandzińska.

Partnerami happeningu zostali: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Starosta Sokólski Piotr Rećko.

– W ostatnich latach zmieniła się mentalność osób postronnych co do postrzegania niepełnosprawnych, którzy chcą  być jak najbardziej samodzielne – powiedziała Prezes Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce Barbara Sawicka.

Pod kinem spotkali się wychowankowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokółce, Środowiskowego Domu samopomocy w Sokółce, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce, sokólskich przedszkoli. Przed publicznością gościnnie wystąpiła grupa młodzieżowa „Cyrkplozja” z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku, a także zespół „Szept”, działający przy Polskim Związku Niewidomych w Białymstoku. Wszystkich artystów nagrodzono gromkimi brawami.

W akcję włączył się również Wydział Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Sokółce. Każdy mógł zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Współorganizatorami happeningu byli: Sokólski Ośrodek Kultury, Środowiskowy Dom samopomocy w Sokółce, Biblioteka Publiczna w Sokółce, Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski i Koło Terenowe w Sokółce. Sponsorzy spotkania to: „Jaskółka” Sp. z o.o., Pracownia Krawiecka Va Ve w Sokółce.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content