“Narodowe Czytanie” w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II

9 września 2016 roku Biblioteka Szkolna w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II zaprosiła wszystkich uczniów i pracowników szkoły do “Narodowego Czytania” “Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Czytanie w Gim1

Impreza tradycyjnie odbyła się na holu przed biblioteką. Była to już V edycja Narodowego Czytania. Z zaproszenia do czytania skorzystała cała społeczność szkolna. Mogliśmy wysłuchać ulubionych fragmentów powieści w wykonaniu uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły. Cieszy fakt, że gimnazjaliści chcieli zarówno słuchać, jak i czytać ponadczasową powieść H. Sienkiewicza ” Quo vadis”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Lektura książek nie tylko pogłębia wiedzę, ale rozwija naszą wyobraźnię i sprawia, że wzrastają nasze kompetencje i możliwości oddziaływania na świat. Aby podnieść poziom czytelnictwa w Polsce, konieczne jest stworzenie międzypokoleniowej wspólnoty czytelników, pielęgnujących tę piękną i pożyteczną aktywność. We wdrażaniu do czytania i podtrzymywania zainteresowania czytaniem główną rolę odgrywają osoby z najbliższego otoczenia – rodzina, przyjaciele, znajomi.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do Akcji Narodowego Czytania i zapraszam do fotogalerii i relacji filmowej.

Mirosława Woronowicz


Zobacz również

Skip to content