Szachiści grali w Łukowie

Od 9 do 11 września 2016 r. najmłodsi szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka z roczników 2006-2008 walczyli w X Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łukowie w woj. lubelskim. W zawodach wzięło udział 27 dziewczynek i 43 chłopców z klubów reprezentujących województwa podlaskie i lubelskie.

Szachiści ASU

Turniej przebiegał na dystansie 7 rund z czasem gry 1 godzina na zawodnika. W obu kategoriach zwyciężyli zawodnicy klubu szachowego MUKS Stoczek 45 Białystok. W klasyfikacji generalnej szachiści z woj. podlaskiego odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad szachistami woj. lubelskiego.

W turnieju brali udział najmłodsi szachiści ASU Sokółka: Weronika Supeł – 3 punkty, Kondrat Szczuka – 3 punkty, Gabrie Solnik – 2 punkty, Wiktor Białous – 2 punkty, Hubert Pryzmont – 1 punkt, Sebastian Pryzmont  – 0 punktów.

Wyniki na pewno nie zadowalają naszych szachistów, ale głównym celem było tzw. zdobycie doświadczenia turniejowego, i ten cel został osiągnięty. Był to pierwszy turniej naszych szachistów w szachach klasycznych poza granicami województwa. Największym problemem naszych szachistów  było pokonanie tremy, co było widoczne w poszczególnych partiach. Zdobyte doświadczenie zaprocentuje na pewno w przyszłym roku.

Dziękuję rodzicom za opiekę i transport zawodników do Łukowa. Dziękujemy Pani Burmistrz i Radzie Miejskiej w Sokółce za dofinansowanie wyjazdu szachistów do Łukowa w ramach realizacji projektu. Bez tej pomocy udział szachistów w w/w turnieju byłby niemożliwy.

Józef Bochenko
Trener ASU Sokółka


Zobacz również

Skip to content