Letni obóz sportowy narciarzy biegowych

W drugiej połowie lipca 2016 r. liczna grupa narciarzy biegowych ze Starej Kamionki, Malawicz Dolnych i Szudziałowa wzięła udział w 9-cio dniowym, letnim obozie sportowym w Nowej Łuce nad Zalewem Siemianówka.

Przedział wiekowy uczestników obozu był bardzo zróżnicowany – od 1 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum, co jednak nie utrudniało realizacji podstawowych celów szkoleniowych. Biorący udział w obozie zawodnicy są wyróżniającymi się członkami Uczniowskich Klubów Sportowych “Orliki” Stara Kamionka, “Strat” Malawicze oraz  “Sudovia” Szudziałowo.

Celem obozu było podniesienie umiejętności technicznych zawodników oraz przygotowanie się do zawodów sportowych na nartorolkach we wrześniu i październiku. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego z wyżej wymienionych szkół- Piotr Zaręba i Krzysztof Bach. Narciarze biegowi szlifowali formę sportową doskonaląc technikę jazdy na nartorolkach na Zaporze Czołowej Zbiornika Siemianówka oraz uczestniczyli w codziennych, kilkudziesięcio kilometrowych wycieczkach rowerowych. Łącznie zawodnicy przejechali ponad 140 km na nartorolkach i ponad 180 km na rowerach. Ciężkie treningi przeplatane były grą w piłkę siatkową, piłkę nożną oraz w tenisa ziemnego. Nie lada atrakcją był samodzielny rejs łodzią wiosłową i kajakami po zalewie. W czasie wolnym dzieci nabierały sił do treningów korzystając z codziennej kąpieli  nad zalewem.

Wyjazd na obóz letni możliwy był między innymi dzięki uzyskaniu  przez kluby dotacji z Urzędu Miejskiego w Sokółce, Starostwa Powiatowego w Sokółce, Ministerstwa Sportu oraz Urzędu Gminy w Szudziałowie.

Piotr Zaręba.

Skip to content