Bardzo wymagający weekend kolarski

Kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego zgodnie twierdzą, że był to dla nich bardzo intensywny i wymagający weekend. Sportowcy ścigali się w Chełmie i Janowie na trasach Maratonów Kresowych.

kol_2016_chelm-001

Zawody miały rangę Mistrzostw Polski Amatorów w Jeździe Indywidualnej na czas MTB i Amatorskich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Maratonie MTB. Wielu sportowców z sokólskiego klubu przywiozło stamtąd medale.

W sobotę (30 sierpnia 2016 r.) kolarze ścigali się w Chełmie podczas zawodów w jeździe indywidualnej na czas. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski Amatorów w Jeździe Indywidualnej na czas MTB. W zależności od kategorii mieli do pokonania 4,5 km w przypadku dystansu Mini oraz 15 km dla zawodników z wyższych kategorii.

Wyniki Mini (4,5 km)
Kamil Rećko – 2. miejsce Dzieci Młodsze
Jan Kaźmierowski – 2. miejsce Dzieci
Nikola Gliniecka – 1. miejsce klasyfikacja żeńska Dzieci
Piotr Struczewski – 3. miejsce Żak
Patryk Apanowicz – 4. miejsce Żak
Radosław Struczewski – 5. miejsce Żak

Wyniki (15 km)
Piotr Kirpsza – 2. miejsce Elita
Marcin Recko – 7. miejsce Junior Młodszy
Jakub Mozolewski – 2. miejsce Junior
Ernest Greś – 3. miejsce Junior
Jakub Błahuszewski 8. miejsce Młodzik

Drugiego dnia, w niedzielę, rywalizacja przeniosła się do Janowa w gminie Chełm. Tam na sportowców czekała znacznie dłuższa i trudniejsza trasa. Obfitowała ona w sporą liczbę przewyższeń, wielu zjazdów, często krętych i niebezpiecznych. Wyścig miał rangę Amatorskich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Maratonie MTB.

Mini (8 km)
Na najwyższym stopniu podium stanął 7-letni Kamil Rećko (kategoria Dzieci Młodsze). Drugie miejsce w kategorii Dzieci wywalczył Jan Kaźmierowski, który jedynie o 23 sekundy uległ zawodnikowi z Litwy.
Po raz kolejny pierwsze miejsce wywalczyła 9-letnia Nikola Gliniecka. Wśród Żaków miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Piotr Struczewski. Tuż za nim był Radosław Struczewski i Patryk Apanowicz. Po złoty medal w kategorii Hobby sięgnął Jakub Błahuszewski.

Półmaraton (30 km)
Drugi w kategorii Junior na metę zameldował się Ernest Greś. Po brązowy krążej w kategorii Kobiety Junior sięgnęła Anna Jarosz. Aleksandra Jackiewicz nie ukończyła wyścigu. Ósme miejsce w kategorii Juniorów Młodszych zajął Marcin Rećko.

Maraton (59 km)
Pierwsze miejsce w kategorii Junior wywalczył Jakub Mozolewski. Wyścigu nie ukończył Piotr Kirpsza, który po groźnie wyglądającym upadku na zjeździe musiał wycofać się z dalszego ścigania.

Kolejne zawody z cyklu Maratonów Kresowych odbędą się już w niedzielę, 7 sierpnia 2016 r. w Sejnach.

Piotr Kirpsza

Skip to content