Młodzi pielgrzymi przyjechali do Sokółki

Ponad tysiąc uczestników tegorocznych Światowych Dni Młodzieży zatrzymało się w piątek 22 lipca 2016 roku w Sokółce. Spotkanie zorganizowano w ramach białostockich Dni w Diecezji. Pielgrzymi przyjechali do Sokółki z Białegostoku specjalnie przygotowanymi pociągami.

Młodzi ludzie w Sokółce

Sokółka znalazła się na trasie Dni w Diecezji ze względu na Cud Eucharystyczny, jaki miał miejsce w miejscowym kościele pw. św. Antoniego Padewskiego jesienią 2008 roku. Młodzież nawiedziła świątynię, a następnie skupiła się wokół ołtarza polowego, ustawionego na przykościelnym placu.

Gości powitał Dziekan Dekanatu Sokólskiego Ks. Stanisław Gniedziejko. W imieniu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, głos zabrał Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

– Cieszymy się, że przyjechaliście do naszego miasta – powiedział Zastępca Burmistrza.

Pielgrzymi obejrzeli pantonimę o Cudzie Eucharystycznym w Sokółce, przygotowaną przez Teatr Amatorski „Coś”, działający przy Sokólskim Ośrodku Kultury. O oprawę muzyczną spotkania zadbała sekcja muzyczna Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Betania”.

Kulminacyjnym punktem piątkowych uroczystości była msza, której przewodniczył Arcybiskup Edward Ozorowski. Kazanie wygłoszone przez Metropolitę Białostockiego zostało przetłumaczone na kilka języków.

– Zabierzmy ze sobą wiarę tutejszych pielgrzymów i powtarzajmy: „Jezu ufam Tobie” – powiedział na zakończenie homilii Arcybiskup Edward Ozorowski.

Po mszy na pielgrzymów czekał obiad. Były też wspólne tańce i śpiewy.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content