Rejs Szkoleniowy Klubu Żeglarskiego “ŻAGIEL”

Rejs szkoleniowy

W dniach 9-10 lipca 2016 r. na jeziorze Rajgrodzkim i jeziorach przyległych odbył się Klubowy Rejs Szkoleniowy Klubu Żeglarskiego „Żagiel”.

Szkolenie było skierowane do nowych członków klubu, którzy w ubiegłym roku zdobyli uprawnienia żeglarza jachtowego. W celu utrwalenia i podniesienia nabytych umiejętności, zdobycia nowych doświadczeń, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Integracja ukierunkowana była na działanie w grupie, podejmowanie wspólnych decyzji, dbanie o bezpieczeństwo swoje i załogi.

Miejscem zbiórki był Port Y.C. ARCUS w Rajgrodzie. Na miejscu stawiło się 20 żeglarzy. Wypłynęli na 3 jachtach: dwóch Omegach oraz na Flayerze 3G. Załogi zostały podzielone, jachty otaklowane i w drogę. Pierwszego dnia opłynęli trzcinowa wyspę Sowiak, następnie skierowali się na wyspę Sacin. Przepłynęli pod “drutami” i do końca jeziora. Wracając zapłynęli do Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego naprzeciwko wyspy Sacin. Wzmocnieni posiłkiem na nabrzeżu ruszyli w dalszą podróż. W drodze powrotnej okrążyli stację meteorologiczną „Góra Zamkowa” i przybili do portu i rozbili obóz. Po dniu pełnym wrażeń, uczestnicy zjedli wspólną kolację i z szantą na ustach integrowali się z przyjaciółmi żeglarzami z Y.C. ARCUS.

Po pobudce uczestnicy szkolenia ruszyli ostro do pracy. Wspólnie złożyli obozowisko i przygotowali śniadanie. Następnym punktem rejsu był chrzest młodego narybku klubowego. Młodzi żeglarze zostali związani oraz wprowadzeni na pomost…. a tam pagajem w… pupę i do wody :) Tym sposobem wstąpili do braci żeglarskiej. Teraz już są gotowi pływać po jeziorach, rzekach morzach i oceanach…. Po porannych rozrywkach otaklowali jachty i wypłynęli na wodę. Pierwszym celem było przepłyniecie jeziora Przepiórka. Następnie wpłynęli na jez. Stackie i wrócili do portu.

Przez dwa dni towarzyszyła bezdeszczowa i wietrzna pogoda. Warunki były wyśmienite do podnoszenia umiejętności żeglarstwa w trudnych warunkach. Młodzi żeglarze wyśmienicie się spisali, a dwóch zuchów otrzymało nową ksywkę „Szuwarek” – za pływanie po brzegach i trzcinach.

Szkolenie mogło się odbyć dzięki dotacji finansowej przyznanej przez Starostwo Powiatowe w Sokółce na realizację zadania publiczne pn. „Żegluj bezpiecznie i z głową”.

Po raz kolejny serdeczne podziękowania należą się dla Komandora i przyjaciół z Y.C. ARCUS za ciepłe i miłe przyjęcie w rajgrodzkiej bazie żeglarskiej.

Informacje klubowe dostępne są na stronach:

http://kzzagielsokolka.blogspot.com/

www.facebook.com/kzzagielsokolka

AHOJ!
Klub Żeglarski “ŻAGIEL” Sokółka


Zobacz również

Skip to content