Uczniowie odebrali stypendia

– Pamiętajcie, że wiedza, którą zdobywacie w szkole, w przyszłości z pewnością zaprocentuje – powiedział do uczniów Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk podczas uroczystości wręczenia stypendiów naukowych. Odbyła się ona we czwartek 23 czerwca 2016 roku w sokólskim Gimnazjum nr 1. Stypendia naukowe otrzymały 192 osoby.

Stypendyści

Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk podkreślił, że to pierwsze takie wydarzenie w historii Sokółki.

– O ufundowanie stypendiów naukowych zabiegała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pomysł Pani Burmistrz zyskał akceptację sokólskich radnych. Mam nadzieję, że w przyszłości również będziemy nagradzali w ten sposób uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki nauczania – powiedział Adam Kowalczuk.

Wychowankowie sokólskich szkół otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości od 100 do 230 zł. Wśród wyróżnionych byli: 37 uczniów klasy IV, 35 uczniów klasy V, 40 uczniów klasy VI szkoły podstawowej oraz 31 uczniów klasy I gimnazjum, 14 uczniów klasy II i 35 uczniów klasy III gimnazjum.

– Stypendyści wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Jesteśmy dumni, bo to efekt pracy naszych nauczycieli, którzy wyłapują te diamenty je szlifują – powiedziała Anna Sidor – Żemajduk z Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Sokółce, która razem z Urszulą Marchiel prowadziła uroczystość.

Zastępca Burmistrza Sokółki przekazał stypendystom dyplomy z gratulacjami od Pani Burmistrz. Były też wspólne zdjęcia i podziękowania dla Dyrektorów szkół.

Uroczystość uświetnił występ mażoterek z Miejskiej Orkiestry Dętej w Sokółce oraz prezentacje przygotowane przez wychowanków sokólskich placówek oświatowych.

Stypendia naukowe Burmistrza Sokółki otrzymali:

Szkoła Podstawowa w Boguszach: Szymon Droździewicz, Agnieszka Jacewicz, Damian Lewicki, Iga Białous, Aleksandra Tolko, Martyna Ciuchno, Nikola Mancewicz, Natalia Pobudko

Szkoła Podstawowa w Geniuszach: Klaudia Cholewska, Dawid Kundzicz, Aleksandra Kuryłowicz, Kamil Iwanowski, Wiktoria Wysocka, Julia Paszko

Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych: Zuzanna Czabatorowicz, Julia Zajczyk, Julia Taudul, Maciej Mieleszko, Kamila Rećko

Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce: Anna Julia Łowczecka, Dominik Stupak, Aleksandra Kinga Paszko, Weronika Czeremcha, Katarzyna Wróblewska, Gabriela Nowak

Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance: Karol Kuczko, Dominika Kieda, Zuzanna Białous, Kornelia Sobolewska, Dominika Roszkowska, Anna Miakisz, Karolina Roszkowska, Wiktor Sobolewski

Szkoła Podstawowa w Janowszczyźnie: Weronika Sikorska, Jakub Obuchowski

– Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lipinie: Karolina Wincko, Karol Winsko, Paulina Szoda

Szkoła Podstawowa nr 1

Klasa IV: Jakub Dargiewicz, Julia Malinowska, Zofia Sawicka, Karol Tomaszewski, Kamila Chociej, Weronika Oliwia Karawaj, Kamil Zajkowski, Natalia Majtas, Paweł Czaplejewicz

Klasa V: Zuzanna Dudzińska, Krystian Żuk, Aleksandra Kowalewska, Martyna Paszkowska, Emilia Nowik, Oliwia Radkiewicz, Filip Breńko, Oliwia Nowosada, Jowita Ochrymiuk, Gabriela Skonieczna, Julia Sierpień

Klasa VI: Aleksandra Zalewska, Kinga Zubrzycka, Agnieszka Tryzna, Izabela Fiedorec, Norbert Szymon Kopeć, Marcin Długozima, Oliwia Zubrzycka, Dominika Czaplejewicz, Natalia Tochwin, Julia Sienkiel, Izabela Chociej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce

Klasa IV: Klaudia Taudul, Julia Anastazja Dębko, Aleksandra Kurza, Mateusz Domin, Kornel Wróblewski, Oliwia Reszuta, Justyna Masłowska

Klasa V: Kinga Szustakiewicz, Julia Repucha, Oliwia Fiłoń, Julia Sadowska, Dominika Sawoń, Daria Sawoń, Antoni Chomutnik, Agnieszka Chłus

Klasa VI: Agnieszka Ancypo, Michalina Emilia Awdziej, Zuzanna Woronowicz, Karina Miroń, Julia Szomko

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

Klasa IV: Wiktoria Rećko, Jeremi Miroń, Izabela Romaniuk, Weronika Bergiel, Gabriela Malczyk, Joanna Kułak, Oliwia Puszko, Małgorzata Piasecka, Daniel Mrozowicz

Klasa V: Emilia Klej, Julia Hajduczenia, Kamila Kundzicz, Julia Pac, Hanna Kacynel

Klasa VI: Michał Miroń, Joanna Rećko, Eryk Michałowski, Szymon Karpowicz, Zuzanna Bałakier, Izabela Daszuta, Korneliusz Buraczyk, Tomasz Naumowicz, Maja Anna Garkowska

– Zespół Szkół Ogólnokształcących Gimnazjum nr 2: Hubert Taudul, Damian Galewski, Gabriela Rabiczko, Gabriela Poczobutt  Odlanicka, Julia Borowska, Jakub Kozłowski, Monika Trzasko, Wiktoria Żuk

Gimnazjum Integracyjne nr 3 ( Klasy I i II): Klaudia Arleta Sokołowska, Emilia Łowczecka, Maria Aleksandra Kułakowska, Klaudia Natalia Gieniusz, Marta Giba, Zuzanna Bakun, Krystian Kuklicz, Alicja Daszuta

Klasa III: Maciej Naumowicz, Klaudia Bielawska, Klaudia Greś, Urszula Gudalewska, Zuzanna Pezowicz, Piotr Grusza, Magdalena Możejko, Wojciech Szczygielski, Patrycja Rećko, Michał Krychniak, Weronika Kałuska, Julia Jarno, Aleksandra Janusz, Ernest Gieniusz, Ewa Borowska, Aleksandra Boćkowska

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II

Klasa I: Aleksandra Wydra, Aniela Sienkiewicz, Gabriela Sitko, Maciej Kułakowski, Gabriela Mozolewska, Gabriela Kwasowska, Dominika Zajkowska, Kamil Kułak, Kamila Karpienko, Wojciech Zieziula, Łukasz Śliżewski, Karolina Polewko, Marcel Śpiewak, Dawid Kisiel, Michał Kułak, Kamila Kulmaczewska, Gabriela Marciszko, Maria Awdziej, Wiktoria Weronika Prokorym, Luiza Ochrymiuk, Magdalena Makara

Klasa II: Dominika Bielawska, Wiktoria Chorąży, Marta Grecka, Justyna Kułak, Karina Kamińska, Zuzanna Weronika Lech, Małgorzata Kowalewska, Klaudia Kondrat, Klaudia Leszczyńska, Justyna Tryzna, Izabela Bałakier

Klasa III: Gabriela Sujeta, Marcin Łukaszewicz, Dawid Pieciul, Dominika Tolko, Daria Szymaniuk, Weronika Supronik, Daria Małgorzata Chrzanowska, Filip Żywolewski, Tymoteusz Sarosiek, Weronika Maria Słoma, Karol Sienkiewicz, Ada Kondrat, Martyna Ziziuk, Julia Rakieć,  Justyna Sikorska, Aleksandra Chomaniuk

(UM) Fot.: D. Biziuk