Maraton Kresowy w Drohiczynie

Trasa Maratonu Kresowego w Drohiczynie prowadziła głównie utwardzonymi drogami. Nie zabrakło podjazdów, które pokonywało się jednak bardzo sprawnie z uwagi na bardzo dobre warunki panujące na trasie. Zawodnicy ścigali się na dwóch pętlach w przypadku półmaratonu i na czterech pętlach w maratonie.

Na podium w Drohiczynie

Author Mini Maraton (10 km)

Po medale na dystansie Mini w kategorii Młodziczka sięgnęły Katarzyna Jaroszewicz (2 miejsce) i Julita Kuźma (3 miejsce). Bardzo zacięta rywalizacja była wśród młodych zawodników w kategorii Dzieci. Jaś Kaźmierowski przegrał bój o pierwsze miejsce z zawodnikiem z Litwy. Jasiowi, aby stanąć na najwyższym stopniu podium, zabrakło pięciu sekund. Na trzecim miejscu w kategorii Dzieci uplasował się z kolei Michał Januszkiewicz. Wysoką formę po raz kolejny potwierdziła Nikola Gliniecka, która sięgnęła po złoty krążek. W wyścigu mini w kategorii Żak na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Struczewski. Czwarty był Radosław Struczewski, a piąty – Patryk Apanowicz. W kategorii Hobby po brązowy krążek sięgnął Jakub Błahuszewski. Szymon Dowgiert był w tej kategorii siódmy. W kategorii Dzieci młodsze rywalizację w wyścigu mini wygrał 7-letni Kamil Rećko.

Półmaraton (29 km)

Trzy zawodniczki z SKK Sokół ponownie obsadziły całe podium w kategorii Kobiety Junior. Aleksandra Jackiewicz wywalczyła pierwsze miejsce, Anna Jarosz drugie, a Kornelia Jackiewicz trzecie.

Wyniki pozostałych zawodników – półmaraton (30 km):
Ernest Greś – 2 miejsce (Junior)
Marcin Rećko – 3 miejsce (Junior Młodszy)
Jacek Kirpsza – 4 miejsce (Elita)
Mariusz Nadany – 28 miejsce (Elita)
Rafał Kowalkowski – 37 miejsce (Elita)
Adam Małoń – 8 miejsce (Elita Plus)
Marta Sieniucz – 4 miejsce (Kobiety Fit K3)

Maraton (59 km)

Piotr Kirpsza uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej i na trzecim miejscu w kategorii Elita. Pierwsze miejsce w kategorii junior wywalczył Jakub Mozolewski.

Podziękowania kolejny raz należą się wszystkim sponsorom SKK Sokół, oraz firmie Kaweta i Łukaszawi Moździerskiemu za pomoc w transporcie.

Teraz Maratony Kresowe przenoszą się za granicę. 2 lipca wyścig zostanie rozegrany w litewskim Niemenczynie, a 16 lipca kolarze pojadą do Sopoćkin na Białorusi.

Piotr Kirpsza


Zobacz również