Dzień rodziny w ZSO

14 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce odbył się Dzień Rodziny. Impreza, która stanowi już stały punkt kalendarza szkolnych uroczystości, została zorganizowana przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy.

Dzień Rodziny w ZSO

Zebranych licznie gości: rodziców, dziadków, rodzeństwo, ciocie i wujków, powitała pani dyrektor Anna Andrzejewska. W swoim wystąpieniu przywołała piękne słowa, stanowiące motto spotkania: “Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Żadne miejsce nie jest milsze nad domowe pielesze.”

Tegoroczny festyn składał się z dwóch części. Pierwszą stanowiły występy poszczególnych klas z piosenkami dedykowanymi dla wszystkich członków rodziny, prezentacja taneczna dziewczynek z zespołu „Rytm” oraz recytacja wierszy o dziadkach, powstałych na potrzeby konkursu literacko-plastycznego. Druga część to zabawa z rodzinami, polegająca na wspólnym tworzeniu rodzinnych rymowanek, mini-zawody sprawnościowe dla dzieci i dorosłych oraz improwizacja taneczna prowadzona przez formację taneczną „Rytm”. Festyn był też okazją do wręczenia dyplomów i nagród uczestnikom Gminnego Konkursu na Eko-zabawkę.

Zofia Kowalczuk


Zobacz również

Skip to content