UKS Mikolo w finale turnieju finałowego

24 maja 2016 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Minisiatkówce chłopców z rocznika 2003 i młodsi. W finałowych rozgrywkach znalazło się 8 najlepszych drużyn z województwa wyłonione z dwóch turniejów eliminacyjnych. W tym ścisłym gronie znalazły się dwa składy UKS Mikolo Sokółka.

Zdjęcie UKS Mikolo

Poza naszymi siatkarzami do rozgrywek zakwalifikowały się dwa składy klubu Sukss Suwałki oraz 4 zespoły z Białegostoku. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których po dwie ekipy uzyskiwały awans do półfinałów.

Po rozgrywkach grupowych drugi skład UKS Mikolo odpadł z dalszej rywalizacji, natomiast pierwszy zespół poradził sobie na tym etapie rozgrywek i awansował do półfinału, w którym już czekał drugi zespół gospodarzy. Mecz na początku układał się korzystnie dla naszych zawodników.

Świetnie nad siatką blokował Krzysztof Nasuto, a pozostali nasi zawodnicy świetnie bronili stawiając bardzo trudne warunki Suwalczanom. Stopniowo powiększająca się przewaga sprawiała wrażenie, że zwyciężymy pewnie w pierwszej odsłonie tego meczu. Nic bardziej mylnego, w secie rozgrywanym do 15 punktów gospodarze potrafili odrobić pięciopunktową przewagę i doprowadzić do emocjonującej końcówki, na szczęście nasi siatkarze zachowali zimną krew, a 16 punkt decydujący o wygranej zdobył pewnym atakiem Tomasz Naumowicz(set zakończył się wynikiem 16:14). W drugim secie gospodarze wyszli bardzo mocno skoncentrowani praktycznie nie popełniając błędów. Natomiast naszym siatkarzom coraz trudniej przychodziło zdobywanie punktów atakiem. Ostatecznie druga partia padła łupem gospodarzy 15:11. Trzeci set (rozgrywany do 11 punktów) bardzo przypominał pierwszą odsłonę meczu. Nasi siatkarze pewnie rozgrywali akcje, a gospodarzom coraz częściej zaczęły przydarzać się błędy, przy wyniku 8:3 wydawało się, że finał jest na wyciągnięcie ręki, i w tym momencie powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta. Gospodarze niesieni dopingiem kibiców  ryzykowali serwisem, świetnie bronili i kontratakowali. Po fantastycznej końcówce Suwalczanie w całości odrobili straty, a nawet wyszli na piłkę meczową, w tej sytuacji naszym siatkarzom z trudnością udało się przyjąć serwis przeciwników, przebijając piłkę na drugą stronę, wydawało się, że gospodarze postawią „kropkę nad i” pewnym atakiem. Na szczęście w obronie popisał się Jakub Cichowlas, a na siatce agresywną kiwką popisał się Krzysztof Nasuto i udało się wyrównać stan rywalizacji na 10:10. Chwilę później Suwalczanie wygrali akcje i znów mięli okazję do skończenia meczu, nasi zawodnicy znów wyszli z opresji, a pewnym przebiciem piłki w sam narożnik boiska wyrównał wynik Dawid Aluszyk. Błąd w przyjęciu Suwalczan dał nam pierwszą piłkę meczową.

Ostatecznie po emocjonującej końcówce przy wrzawie kibiców siatkarze siatkarze UKS Mikolo zwyciężyli w trzecim secie awansując do wielkiego finału. W końcówce wspaniałymi obronami popisywali się Tomasz Naumowicz i Dawid Aluszyk, a dokładne wystawy Krzyśka Nasuto kończył mocnymi atakami Jakub Cichowlas.

W drugim półfinale BAS Białystok zmierzył się z mocniejszym składem gospodarzy. Suwalczanie po wyrównanym meczu zwyciężyli 2:0.

W meczu finałowym siatkarze UKS Mikolo wyczerpani półfinałem dzielnie rywalizowali z pierwszym składem Suwalczan wspieranym głośnym dopingiem kibiców. Niestety w końcówkach obu setów dużo pewniej zagrali gospodarze ostatecznie sięgając po mistrzostwo województwa podlaskiego. Siatkarzom UKS Mikolo przypadło wicemistrzostwo i srebrne medale, brąz przypadł BAS’owi Białystok.

Trzy najlepsze zespoły awansowały do Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku lipca w Częstochowie.

Siatkarze UKS Mikolo Sokółka wystąpili w następujących składach:
Mikolo I: Jakub Cichowlas (kapitan), Tomasz Naumowicz, Krzysztof Nasuto, Dawid Aluszyk, rezerwowi: Maciej Zabłocki, Mateusz Matyszczyk.
Mikolo II: Mateusz Łysik (kapitan), Gabriel Jarosz, Damian Ruciński, Augustyn Jackiewicz, rezerwowi: Dawid Awdziej, Rafał Pyłko.
Trenerzy: Krzysztof Zaniewski, Krystian Markowski.

Krzysztof Zaniewski


Zobacz również

Skip to content