VII Festiwal Piosenki Rosyjskiej w ZSI

Festiwal Piosenki Rosyjskiej w ZSI

27 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się VII Festiwal Piosenki Rosyjskiej.

Udział w imprezie wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Sokółce, Zespołu Szkół w Sokółce, Zespołu Szkół w Nowym Dworze, Zespołu Szkół w Sidrze oraz Kuźnicy, a także gospodarze. Po raz pierwszy udział wzięła delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Grodnie. Ich występ był prawdziwą ozdobą festiwalu. Na widowni zagościł Pan Burmistrz, Adam Kowalczuk. Honorowy Patronat objął Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.

Występujący wykonywali piosenki znanych artystów, m.in. Anny German i Poliny Gagarin. Uczeń Gimnazjum nr 2 zagrał na trąbce utwór pt.: “Podmoskiewskie wieczory”‘. Były również występy duetów oraz grupowy występ gości z Grodna. Widzowie zasłużenie nagrodzili wszystkich gromkimi brawami. Każdy z występujących otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Imprezę zorganizowali nauczyciele języka rosyjskiego pracujący w ZSI: Pani Joanna Struczewska i Pan Krzysztof Andrzejewski, z którymi współpracowały Pani Katarzyna Romanowicz i Pani Małgorzata Szuchnicka. Imprezę prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych: Paula Malczyk i Maciej Naumowicz.

Dyrekcja Szkoły i Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pracownikom Sokólskiego Ośrodka Kultury, Panom Jarosławowi Cilulko i Michałowi Gieniusz za pomoc techniczną, a także Piekarni ,,Jaskółka” za słodki poczęstunek.

ZSI


Zobacz również

Skip to content