Spotkanie z Michałem Laszukiem

27 kwietnia 2016 r.  gościem Biblioteki Publicznej w Sokółce był Michał Laszuk, który opowiedział o swojej twórczości i kawałku historii okolic wsi Kowale.

Michał Laszuk urodził się 5 czerwca 1941 roku na wsi Kowale na Podlasiu. Jest m.in. autorem książki obyczajowej pt. “Na szlaku życia” oraz poematu wierszowanego pt. “Echo dni”. To znakomity obserwator zjawisk i ludzi, pasjonat historii i niestrudzony przewodnik. Prywatnie mąż, ojciec i dziadek, który z powodzeniem i humorem wprowadza młodzież w tajniki życia ubiegłego stulecia.

Najnowsza książka pana Michała, wydana w tym roku nosi tytuł  “Wakacyjny horror”. Biblioteka poleca ją zarówno młodzieży, jak i dorosłym, lubiącym dreszczyk emocji oraz zainteresowanym historią i kulturą ziem polskich. Czytając ją dowiemy się jak niewinne wakacje spędzane u dziadków na wsi nieoczekiwanie mogą się zmienić w wakacyjny horror.

Zacząłem pisać po przejściu na emeryturę. Powstało sporo różnych utworów, które żartobliwie nazywam „półkownikami”, bo leżą poukładane na półce. Każdy temat, który mnie zainteresował, wymagał innej formy ujęcia. Powstało wiele krótkich jak i długich wierszyków, poemat, sztuki teatralne, a nawet libretto do opery. Tak zrodziły się opowiadania o ludziach, których spotkałem na swej drodze życia oraz powieści. Zadziwia mnie świat, w którym żyję i jego dzieje, więc jak tu przestać pisać? – mówił Michał Laszuk.

(KB)


Zobacz również

Skip to content