Święto futbolu na stadionie OSiR w Sokółce

Finały województwa podlaskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostały rozegrane 14-15 kwietnia 2016 r. na stadionie OSiR w Sokółce.

Puchar Tymbarku

Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Sokółce poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podlaskiego.

Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najstarsze dzieci z kategorii U-12, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategoriach najmłodszych, czyli U-8 i U-10.

W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Talencik Białystok i UKS Łomżyczka Łomża w kategorii U-8, Szkoły Podstawowej nr 19 z Białegostoku i UKS Łomżyczka Łomża w kategorii U-10 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku i Szkoły Podstawowej z Zabłudowa w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo podlaskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansowały do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku swój Wielki Finał ma właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas wszystkich finałów wojewódzkich wyłonione zostało grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.

DO POBRANIA: Pełna treść informacji

Mateusz Golianek


Zobacz również

Skip to content