2 złote i 1 srebrny medal zawodników LUKS Orient

12 osobowa grupa zawodników LUKS Orient Sokółka wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach LZS Województwa Podlaskiego w Szachach. Turniej został zorganizowany 10 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Danówku.

Norbert Kopeć

Patronat nad imprezą objął Pan Edmund Borawski – Prezes Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie. Mistrzostwa zostały rozegrane zgodnie z regulaminem – 9 rund systemem szwajcarskim w 10 kategoriach podzielonych na 2 grupy A (70 zawodników) i B (92 zawodników). W zawodach wzięło udział 162 zawodników. Zawodnicy LUKS Orient Sokółka startowali w grupie B (2003 i młodsi).

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się zawodnik LUKS Orient Sokółka Norbert Kopeć, który pokonał 9 rywali w 9 partiach. Zwyciężył w swojej kategorii wiekowej oraz klasyfikacji generalnej .

Drugi złoty medal zdobyła nasza najmłodsza zawodniczka Aleksandra Stupak (dziewczęta 2009 i młodsze) z wynikiem 4,5 pkt. Srebro wywalczył Jan Giełażyn, który zgromadził 5 punktów (tyle samo co zwycięzca). Brawo!. Tuż za podium (4 miejsce) uplasował się Oskar Kondrat, który zdobył 4 miejsce w swojej grupie (chłopcy 2006, 2007, 2008). W turnieju brali również udział: Bartosz Stupak (5 pkt), Zuzanna Grygorczuk (5 pkt), Lisowska Weronika i Piotr Hapoń (po 4,5 pkt), Zajkowski Gabriel, Gabriela Hapoń, Łukasz Szydłowski po 3 pkt, oraz Kornel Woronko (2 pkt.). Trzeba dodać, że dla kilku zawodników był to debiut na tak dużym turnieju. Sześcioro z nich trenuje z zapałem od zaledwie 7 miesięcy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Po emocjach przy szachownicy, na zawodników czekał relaks w gospodarstwie agroturystycznym „Kraina krasnoludków”. Dzieci wraz z opiekunami ogrzały się przy ognisku, upiekły kiełbaski, zwiedzały domki krasnali, oglądały domowe zwierzęta.  Największą atrakcją  okazał się jednak   spływ tratwą. Dzieci bardzo dobrze się bawiły. Zmęczeni, ale szczęśliwy wszyscy wrócili do domów.

Link do galerii zdjęć  http://luksorient.pl/index.php/galeria/event/MWLZS

Anna Lisowska


Zobacz również

Skip to content