Z książką im do twarzy

6 kwietnia 2016 r.  w Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z książką mi do twarzy”. Jak co miesiąc wzięli w nich udział uczniowie klas I-V z miejscowej Szkoły Podstawowej.

Z książką mi do twarzy

Tym razem hasłem spotkania było: Świat najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego patronem jest duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Podczas spotkania głośno czytano baśnie Andersena przygotowane przez bibliotekarkę – panią Marylę Bach-Waleszczyk. Dzieci z uwagą słuchały, chętnie również same zgłaszały się do czytania.

Wśród najmłodszych, największym powodzeniem cieszyły się kolorowe książeczki z baśniami przyniesione przez panią Marylę. Posłużyły one także do wykonania prac plastycznych.

Po zajęciach czytelniczych, jak zwykle dzieci mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi. Zadanie polegało na wykonaniu swojej ilustracji do przeczytanych baśni. Prace wykonywano na dwóch dużych arkuszach papieru. Uczniowie pomimo podzielenia na grupy, pracowali samodzielnie. Efekt końcowy był imponujący. Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą. Po zakończeniu pracy wszyscy wspólnie odgadywali tytuły baśni narysowane przez kolegów. Wybrano także najciekawsze ilustracje. W przerwie pani Joanna Gejdel – nauczycielka świetlicy szkolnej, w kilku zdaniach przedstawiła życiorys Hansa Christiana Andersena. Dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w przygotowany przez nią artykuł.

W podziękowaniu za kolejne ciekawe spotkanie w bibliotece, dzieci zaśpiewały piosenkę „Witajcie w naszej bajce” Jana Brzechwy, której nauczyły się w szkole podczas zajęć muzycznych.

(KB)

Skip to content