Zaproszenie na spotkanie z Agnieszką Korzeniewską

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie z autorką Agnieszką Korzeniewską. Początek spotkania o godz. 17:00, w czwartek 31 marca 2016 r. w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

Agnieszka Korzeniewska

Autorka pochodzi z Podlasia, a od 11 lat mieszka w Brukseli, prowadzi blog: www.laviolettee.blogspot.com. Agnieszka Korzeniewska jest autorką dwóch książek:

“Zabiorę Cię jesienią do Brukseli” – Zmysłowa książka o Brukseli i losach emigrantów. Przegląda się w niej cała “polska ściana wschodnia” – bo o ich poszukiwaniach lepszego życia za granicą nikt tak jeszcze nie napisał – Anna Maruszeczko, dziennikarka;

“W deszczu tańcz!” – Było ich trzy. Perfekcyjna Pani Domu, Narodowościowa i ta trzecia, przy przygodach której „Pięćdziesiąt twarzy Graya” wydaje się być niewinną bajką na dobranoc dla grzecznych dziewczynek. Poznały się dzięki mężom, którzy byli kolegami z jednego podwórka. Ta sama niania pilnowała ich dzieci, gdy one biegły rano do pracy. Tak samo emigrowały (bo tam, skąd pochodziły, emigracja była wpisana w ludzki los), wracały, reemigrowały. Mijały się. Rozchodziły, schodziły się ich kręte ścieżki. Wszystko przeminęło z wiatrem. – czytamy we fragmencie książki.

(KB)


Zobacz również

Skip to content