Pisankowy zawrót głowy w Starej Kamionce

9 marca 2016 r. w Filii Biblioteczne w Starej Kamionce odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo-plastyczno-techniczne. Comiesięczne spotkania odbywają się w ramach współpracy nauczycielki, wychowawczyni świetlicy szkolnej Joanny Gejdel i bibliotekarki Maryli Bach-Waleszczyk. W zajęciach biorą udział uczniowie z klas I-V Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce.

Malowanie pisanek w Starej Kamionce

Tym razem tytułem spotkania był „Pisankowy zawrót głowy”. W trakcie zajęć dzieci wykonywały pisanki, których podstawą były styropianowe jaja. Do wykonania swoich arcydzieł stosowały różne techniki: wykorzystały cekiny, szpileczki, kolorową bibułę, sznurek, wycinanki, kredki woskowe itp. Każda praca była istnym dziełem sztuki. Uczniowie podczas pracy bazowali na swoich pomysłach i upodobaniach, wykorzystali inspiracje zawarte w książkach zaproponowanych przez panią bibliotekarkę pt.  „Wielkanocne pisanki” Christela Claudiusa oraz „Każde dziecko to potrafi”.

W przerwie między zajęciami w grupach nauczycielka Joanna Łepkowska przeczytała dzieciom książkę pt. „Pisankowe bajeczki” Rafała Wejnera. Przygotowana przez panią Marylę lektura bardzo się wszystkim podobała więc po skończonej pracy każdy mógł ponownie ją obejrzeć i przeczytać osobiście.

Spotkania w bibliotece sprawiają uczniom wiele frajdy. Za każdym razem dzieci biorą w nich udział z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

(KB)


Zobacz również

Skip to content