Sokółkę, Grodno i Druskienniki połączy szlak rowerowy

O poprawie infrastruktury dzięki wykorzystaniu środków z programów transgranicznych rozmawiano podczas spotkania, które zostało zorganizowane w sokólskim Urzędzie Miejskim w czwartek 10 marca z inicjatywy Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

W czasie spotkania

Uczestniczyli w nim Zastępca Mera Grodna Borys Fedarau, szef Białoruskiego Związku Turystyki i Sportu Siergiej Kolieda, Przewodniczący Białoruskiego Związku Zawodowego Pracowników lokalnego przemysłu i przedsiębiorstw komunalnych Boris Kozelkov oraz Dyrektor Generalny w Zakładzie Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Grodna Oleg Michajlowicz Dobrowolskij.

– Chcemy podjąć wspólne działania, którym celem będzie poprawa poziomu życia mieszkańców po obu stronach granicy – podkreśliła Pani Burmistrz.

– Liczymy na nawiązanie dobrych stosunków partnerskich z Sokółką, dzięki którym stanie się realne zrealizowanie różnych inwestycji – powiedział Zastępca Mera Grodna.

W planach jest m.in. wykonanie ścieżki pieszo – rowerowej na trasie Sokółka – Grodno – Druskienniki. Możliwa stałaby się też przebudowa obiektów sportowych i kulturalnych na tym obszarze.

– Wkrótce chcemy podpisać porozumienie o współpracy turystycznej i międzyregionalnej. Bardzo liczymy na fundusze, jakie będą do wykorzystania do 2020 roku. Pamiętajmy, że Sokólszczyzna jest bardzo atrakcyjnym regionem nie tylko dla turystów. Na Litwie obowiązuje euro, zatem Białorusinom nie opłaca się tam jechać, chyba że do uzdrowiskowych Druskiennik. Właśnie dlatego wzięliśmy pod uwagę tę miejscowość przy planowaniu przebiegu szlaku, jaki połączy Polskę, Białoruś i Litwę – wyjaśniła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim delegacja z Białorusi udała się na Szlak Tatarski do Bohonik, gdzie zwiedziła zabytkowy meczet. Goście zobaczyli również krytą pływalnię, po której oprowadził Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz.

– Nie mam wątpliwości, że wspólnie z Panią Burmistrz uda nam się zrobić wiele dobrego – podsumował Zastępca Mera Grodna.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content