Spotkanie z twórczością i pasjami Oli Zalewskiej

W sobotę 27 lutego  Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprosiła mieszkańców na niecodzienne spotkanie z twórczością i pasjami młodej autorki, Aleksandry Zalewskiej. Wiodącym tematem była promocja debiutanckiej książki Oli pt. „Córki Natury”.

ola_zalewska

Ola jest uczennicą klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce. Swój występ rozpoczęła od utworu zagranego na skrzypcach, na których uczy się grać zaledwie od kilku miesięcy. Następnie opowiedziała o tym co kocha robić i czym się zajmuje na co dzień. Ma wiele zainteresowań i pasji, częścią z nich podzieliła się w sobotnie popołudnie. Interesuje się matematyką, chemią, fizyką, przyrodą. Stara się brać udział w różnych konkursach, by móc pogłębiać swoje zainteresowania. Kocha czytać książki. Zbiera znaczki pocztowe, monety, etykiety zapałczane oraz aniołki.

Licznie zebrana publiczność poznała także motto życiowe Oli, które brzmi: „Doskonalić siebie, czynić dobro na ile to się uda, zgłębiać wiedzę i dążyć do realizacji swoich marzeń”. W prezentacji wierszy i sylwetki twórczej Oli pomogły jej koleżanki i kolega, którzy chętnie przeczytali utwory przez nią napisane. Promocję swojej książki uczennica urozmaiciła wykonaniem kilku piosenek.

Nastoletnia literatka odkryła też kulisy powstania jej pierwszej książki. Genezą była zabawa z koleżankami w „Córki Natury”, której pomysłodawczynią i inicjatorką była Ola. Dziewczynki wcielały się w postaci, które starały się zaprowadzić dobro w świecie pokonując złe księżniczki i wszelkie przeszkody na swej drodze. Pomysł wydał się wart utrwalenia i tak Ola przeniosła ideę zaczerpniętą z zabawy do książki.

W czasie spotkania nie zabrakło wzruszających chwil, pełnych podziękowań. Szczególnie ciepłe słowa podziękowania Ola skierowała do obecnego na spotkaniu grona pedagogicznego, które ją wspiera w realizacji jej marzeń.

(BP)

Skip to content