Narciarskie zmagania w Tomaszowie Lubelskim

W dniach 29-31 stycznia 2016 roku na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w narciarstwie biegowym, czyli zawody dla dzieci w kategoriach wiekowych junior C, D, E (gimnazjum i szkoły podstawowe).

Organizator zadbał o sztuczne naśnieżenie trasy o długości pętli 1700 metrów, z licznymi zakrętami, zjazdami i ostrymi podbiegami. Sztuczny śnieg w warunkach ciepłych i deszczowych powyżej 2,3 stopni przetwarza się na śnieg granulowany, który jest grząski i rozchodzący się podczas jazdy stwarzając tym samym wielu problemów dla startujących zawodników.

W dwudniowych zawodach startowano na dystansie od 1700 do 5100 metrów stylem klasycznym i łyżwowym. Łącznie na starcie wystartowało blisko 300 najlepszych zawodników z kilkudziesięciu klubów narciarskich z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło też i naszych zawodniczek z UKS Orliki w Starej Kamionki i UKS Start w Malawiczach Dolnych. Najlepiej spisała sie Kasia Rećko , która w stylu dowolnym na 1700 metrów wywalczyła sobie 17 lokatę startując z zawodniczkami o dwa lata starszymi od siebie. Równie dobrze wypadły też Julka Zajczyk – 22 miejsce i Zuzia Czabatorowicz – 27. W starszej kategorii dziewcząt w biegu na 3400 metrów najlepiej wypadła Natalka Fiedorec zajmując 31 lokatę, Kamila Rećko była 36 zaś Monika Szomko – 42. W każdej grupie wiekowej startowało ok. 50 narciarzy. Pomimo, iż wyniki naszych narciarek nie są imponujące to pocieszające jest to,że na równie dalekich miejscach uklasyfikowały się zawodniczki z narciarskich szkół z Białegostoku i Supraśla.

Uczestnicy wyjazdu na Mistrzostwa Polski do Tomaszowa Lubelskiego serdecznie dziękują pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej, panu Burmistrzowi Adamowi Kowalczukowi oraz panu Staroście Piotrowi Rećko za okazaną pomoc w wyjeździe na tą ważną imprezę narciarską i możliwość startowania z najlepszymi zawodnikami.

Piotr Zaręba

Skip to content