Zimowy obóz narciarski w Czechach

Na początku grudnia kilkudziesięciu podlaskich narciarzy biegowych z Białegostoku, Supraśla, Szudziałowa, Starej Kamionki i Malawicz Dolnych uczestniczyło w zimowym obozie szkoleniowym pod górą Śneżką w czeskim Pecu.

Obóz w Czechach

Nasza reprezentacja składała się z sześciu dziewczyn w wieku od 9 do 13 lat. Narciarzom w tym roku dopisały warunki śniegowe, grubość pokrywy śnieżnej wynosiła ok. 40 cm. Uczestnicy obozu mogli korzystać z wielu doskonale przygotowanych tras narciarskich do stylu klasycznego jak i łyżwowego. Trening wysokogórski na wysokości 1290 m n.p.m. w specyficznym mikroklimacie Czarnej Góry pozytywnie wpływał na wydolność fizyczną młodych sportowców, którzy pokonali łącznie ponad 130 km. Liczne długie podbiegi oraz strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości.

Oprócz wyczerpujących kilkugodzinnych treningów w zmiennych warunkach pogodowych (mróz, deszcz, mgła, wiatr, słońce, lód) dzieci korzystały również z basenu oraz licznych atrakcji hotelowych. Dziesięciodniowy pobyt na zgrupowaniu dzieciom umilała codzienna odrabianka. Narciarze w trakcie pobytu na obozie poznawali czeską kulturę, zwyczaje i specyficzną kuchnię.

Ciężka praca na zimowym obozie szkoleniowym ,,pierwszy śnieg” będzie miała ogromny wpływ na sukcesy młodych zawodników w nadchodzącym sezonie narciarskim.

Wyjazd na obóz narciarski możliwy był m.in. dzięki uzyskaniu dotacji z Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz ze Starostwa Powiatowego w Sokółce.

Piotr Zaręba.


Zobacz również