Zawodnicy Metal-Fach LP z medalami Mistrzostw Polski

Niemal tydzień trwała rywalizacja w finałach profesjonalnych Mistrzostw Polski w Bilardzie. Impreza odbyła się 13 grudnia 2015 r. w hotelu Gold w Dębicy. Świetne wyniki odnotowali zawodnicy Metal-Fach LP Sokółka. Konrad Piekarski został dwukrotnym a Piotr Kudlik jednokrotnym Wicemistrzem Polski!

Konrad Piekarski
Medaliści odmiany 9 bil

Nasz klub na tej najważniejszej krajowej imprezie reprezentowali: Konrad Piekarski, Piotr Kudlik i Marek Kudlik. Ich występy przyniosły świetne rezultaty. Były to w sumie trzy turnieje w 8 bil, 9 bil i 10 bil. W każdym z turniejów zawodnik Metal-Fach LP Sokółka zagrał w  finale. Konrad Piekarski dwukrotnie sięgnął po tytuł Wicemistrza Polski. Choć to znakomity wynik, zawodnik czuł duży niedosyt, ponieważ do tytułu mistrzowskiego zabrakło bardzo niewiele. W odmianę 10bil Konrad uległ w finale Wojciechowi Trajdosowi wynikiem 6:7! Biała z rozbicia przy prowadzeniu 6:5, sprawiła, że nasz zawodnik już więcej nie podszedł do stołu. W odmianie 9bill, w finale Konrad uległ swojemu imiennikowi z Lubina, Konradowi Juszczyszynowi, wynikiem 6:9. Na tych Mistrzostwach tylko dwóch zawodników stawało na podium dwukrotnie, Piekarski i  Skowerski. Tytuł wicemistrzowski, tym razem  w odmianę 8bil, wywalczył również Piotr Kudlik, który po zaciętym pojedynku, podobnie jak Konrad, musiał uznać wyższość przeciwnika w decydującej partii, przegrywając z Mariuszem Skonecznym 7:8.

Sezon 2015 dobiega końca, zatem po kilku dniach odpoczynku zawodnicy ponownie wrócą do ciężkich treningów, by w sezonie 2016 zrobić kolejne kroki po wymarzony tytuł Mistrza Świata.