52 medale sokólskich pływaków!

W dniach 11-12 grudnia 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 360 zawodniczek i zawodników z 12 klubów naszego województwa.

Mistrzostwa w Suwałkach

Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym, wieńczące pływacki sezon. Nasze miasto reprezentowały dwa kluby – UKS Omega oraz UKS Batory.

43 medale UKS Omega

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa sięgnęli po spektakularny sukces i zdobyli w dwudniowych zmaganiach aż 43 medale: 19 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych. W klasyfikacji drużynowej UKS Omega zajęła znakomite czwarte miejsce.

W roczniku 2006 i młodsi wspaniale zaprezentowali się nasi najmłodsi pływacy. Oliwia Radel zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym oraz srebrny na 100m stylem dowolnym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw w roczniku 2006 zajęła 3. miejsce. Równie dobre starty odnotowała Iga Kuklicz, która czterokrotnie stawała na podium. Zdobyła złoty medal na 50m stylem grzbietowym, srebrny na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe na 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Chłopcy z rocznika 2006 również zajęli miejsca medalowe. Bartek Grzyb zajął 2. miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, zaś Michał Miszkin był 3. na dystansie 50m stylem klasycznym.

W roczniku 2005 świetnie popłynął Daniel Mrozowicz. Nasz zawodnik zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe na dystansach 100m stylem klasycznym /ustanowił nowy rekord klubu/ i 100m stylem zmiennym. Wśród dziewcząt po złoto na dystansie 200m stylem dowolnym sięgnęła Justyna Łopatecka, zaś Oliwia Steć zdobyła srebro i brąz na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym. W tym roczniku sztafeta chłopców 4x50m stylem dowolnym w składzie: P. Stasiulewicz, P. Czaban, C. Poczobutt Odlanicki i D. Mrozowicz zajęła 4. miejsce.

W roczniku 2004 wspaniałe zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz, która we wszystkich swoich startach zdobywała medale: dwukrotnie złoty na dystansach 200m i 400m stylem dowolnym oraz dwa razy srebrny na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła drugie miejsce.

W roczniku 2003 Agnieszka Ancypo zdominowała rywalizację wśród dziewcząt zdobywając 4 złote medale na dystansach 50m, 100m i 400m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. Aga na dystansach 50m i 400m stylem dowolnym poprawiła rekordy klubu, zaś na 100m stylem grzbietowym ustanowiła nowy rekord województwa podlaskiego w kategorii młodzik 12 lat /poprzedni rekord był ustanowiony w 2006 roku/. Agnieszka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę Podlasia w roczniku 2003, zdobywając ten tytuł już trzeci rok z rzędu. Bardzo dobre starty zaliczyła również Julia Sołoniewicz, zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym. Wśród chłopców z tego rocznika świetnie popłynął Eryk Michałowski, który zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym, ustanawiając przy tym nowy rekord klubu.

Zawodnicy z rocznika 2002 zdobyli najwięcej medali. Gabriela Czarnowicz sięgnęła po 4 złote medale na dystansach 50m, 100m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. Gabrysia pobiła przy tym rekordy klubu na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Już czwarty rok z rzędu obroniła tytuł najlepszej zawodniczki Podlasia w swoim roczniku. W ślady koleżanki poszła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która również zdobyła 4 medale. Gabrysia sięgnęła po złoto na dystansie 50m stylem klasycznym, srebro na dystansie 400m stylem dowolnym oraz 2 brązowe krążki na dystansach 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.

Równie dobre starty zaliczyli chłopcy z rocznika 2002. Konrad Rećko wywalczył złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym /ustanowił nowy rekord klubu/, srebrny na dystansie 50m stylem dowolnym oraz brązowy na 400m stylem dowolnym. Mimo 5. miejsca ustanowił rekord klubu na dystansie 200m stylem dowolnym. Swoją klasę potwierdził Kacper Gudalewski, który zdobył srebro na 100m stylem zmiennym /ustanowił nowy rekord klubu/ i dwa brązy na 50m stylem dowolnym i 100m stylem klasycznym.

W roczniku 2001 udany start zaliczyła Magda Pietrych, która zdobyła brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym.

W roczniku 2000 i starsi swoją świetną formę po raz kolejny potwierdziła Ola Rogowicz, która zdobyła dwa złote krążki na dystansach 200m i 400m stylem dowolnym oraz srebro na 100m stylem motylkowym. Ola na dystansach 100m stylem motylkowym i 400m stylem dowolnym ustanowiła nowe rekordy klubu.

Wielką wolę walki i zaangażowanie w zawody wykazali również pozostali zawodnicy UKS Omega: Martyna Paszkowska /17. miejsce na 100m stylem klasycznym/, Szymon Kochanowski /7. miejsce na 50m stylem motylkowym/, Maja Garkowska /5. miejsce na 100m stylem klasycznym/, Szymon Karpowicz /5. miejsce na 50m stylem klasycznym/, Paweł Stasiulewicz /5. miejsce na 100m stylem zmiennym/, Maja Bakun /4. miejsce na 50m stylem motylkowym/, Paweł Czaban /8. miejsce na 100m stylem dowolnym/, Cezary Poczobutt Odlanicki /12. miejsce na 100m stylem grzbietowym/.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom zawodników, którzy licznie przybyli do Suwałk i dopingowali naszych pływaków.

UKS Omega

9 medali UKS Batory

Do Suwałk pojechali zarówno weterani zmagań pływackich, mający za sobą wiele startów w ciągu ostatnich lat, jak i nowe pokolenie zawodników, dla którego był to pierwszy tak poważny start w ich krótkiej karierze pływackiej. Był to dla nich sprawdzian podsumowujący dotychczasowe wysiłki ale i nagroda za ciężką pracę i serce pozostawione na pływalni w trakcie godzin ciężkich treningów.

W zaciętej rywalizacji naszym zawodnikom udało się zdobyć w sumie 9 medali. Zdecydowanie najlepszym wynikiem może poszczycić się nasz najskuteczniejszy „żabkarz” Konrad Zielenkiewicz, który w swoich koronnych konkurencjach 50m oraz 100m stylem klasycznym zdobył odpowiednio złoty oraz brązowy medal. Zajął także pierwsze miejsce w konkurencji 200m stylem zmiennym i dzięki temu przywiózł aż 3 krążki. Po dwa medale – złoty i brązowy – zdobyły dziewczynki: Natalia Szumiło i Aleksandra Kazimierczak. Z jednym medalem wrócili Kacper Zajkowski (srebro) oraz Iga Białous (brąz), która jest reprezentantką naszego młodego pokolenia pływaków.

Niestety w sporcie jest tak, że nie każdy może wygrać a często bardzo niewiele brakuje do podium. Podziękowania należą się także pozostałym zawodnikom, który odnieśli swoje mniejsze, lecz równie ważne sukcesy – znacznie poprawili wyniki i swoje życiowe czasy. Sportową postawą i zaangażowaniem wykazali się zarówno weterani: siostry Anna i Julia Miakisz, Bartosz Kozioł, Julia Oleńska, Dawid Witulski, Oliwia Zubrzycka, jak i młodsi zawodnicy: Weronika Bergiel, Dominika Kieda, Julia Miejłuk i Ewa Rećko. Jeżeli nadal będą czynić takie postępy, niedługo i oni będą stawali na stopniach podium. Warto obserwować ich przyszłe starty!

Przy okazji postępów zawodników warto wspomnieć o postępie, jaki poczynił cały klub UKS Batory. Po podsumowaniu wyników okazało się, że w tym aspekcie nasz klub uplasował się na pierwszym miejscu. Nic lepiej nie świadczy o ciężkiej pracy zarówno zawodników jak i trenerów oraz zaangażowaniu rodziców i za to pragniemy im wszystkim gorąco podziękować.

Dziękujemy również za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu sponsorom i Pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej.

UKS Batory

 


Zobacz również

Skip to content