Wyniki III Maratonu Pływackiego

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. na pływalni w Sokółce odbył się  III Maraton Pływacki pn. ,,Płyniemy dla Kasi”.  Było to wydarzenie rekordowe pod wieloma względami.  Udało się pobić wynik frekwencji,  w maratonie wzięło udział 199 osób: 78 kobiet i 121 mężczyzn. Ustanowiono nowy rekord przepłyniętego dystansu, który teraz wynosi 345 km 200 m. Mężczyźni przepłynęli 202 km 325m, zaś kobiety 142 km i 875m.

Najdłuższy dystans indywidualnie spośród wszystkich uczestników maratonu przepłynęły trzy osoby: Agnieszka Ancypo (12 lat), Gabriela Czarnowicz (13 lat) i Aleksandra Rogowicz (15 lat). Każda z tych dziewcząt przepłynęła 6450m. Najmłodszym uczestnikiem maratonu był 6 miesięczny Michał Sieniucz, zaś najstarszym Jerzy Michalski – 67 lat. Każdy uczestnik maratonu otrzymał pamiątkowy dyplom, pierwszych stu otrzymało okolicznościowe koszulki. Wszystkie dzieci otrzymały medale oraz lizaki. Na koniec imprezy odbyła się loteria nagród ufundowanych przez sponsorów. Poza tym nagrodzeni pucharami zostali najlepsi pływacy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasyfikacja końcowa 9 lat i młodsi

Dziewczęta:
1. Iga Kuklicz – 4150m
2. Oliwia Radel – 4000m
3. Zosia Sałak – 1350m
Monika Malicka – 1300m
Marysia Siergiejczyk – 1250m
Amelia Jurgiel – 1000m
Zuzia Breczko – 800m
Ala Kostro – 700m
Julia Sienkiewicz – 550m
Gabrysia Grasewicz – 350m
Emilia Kiczuk – 200m
Joasia Łopatecka – 150m
Patrycja Greczan – 100m
Nikola Tolko – 100m
Wiktoria Zuzanna Olechno – 100m
Kornelia Radkiewicz – 100m
Michalina Wierzbicka – 75m
Patrycja Sienkiewicz – 50m
Wiktoria Sienkiewicz – 50m
Julia Pawłowska – 50m
Julia Malicka – 50m
Hanna Pieszko – 50m

Chłopcy:
1. Oskar Kondrat – 2200m
2. Bartosz Kondrusiewicz – 1300m
3. Bartosz Grzyb – 1250m
Jakub Sienkiewicz – 650m
Michał Miszkin – 600m
Sebastian Michałowski – 400m
Dawid Rećko – 300m
Olaf Kuklicz – 250m
Filip Stackiewicz – 150m
Michał Sieniucz- 100m
Szymon Krawiel – 75m
Jan Kaźmierowski – 50m
Oliwier Kułakowski – 50m
Szymon Rygasiewicz – 50m

Klasyfikacja końcowa 10–12 lat

Dziewczęta:
1. Agnieszka Ancypo – 6450m
2. Zuzanna Rogowicz – 5350m
2. Julia Sołoniewicz – 5350m
3. Maria Rafałowska – 4200m
Zuzanna Mońko – 4000m
Julia Oleńska – 3900m
Julia Korolczuk – 3800m
Aleksandra Kaźmierczak – 3750m
Ola Siergiejczyk – 2400m
Zosia Sawicka – 2100m
Oliwia Radkiewicz – 2000m
Weronika Reszuta – 1850m
Martyna Paszkowska – 1800m
Julia Wysocka – 1700m
Patrycja Szkuta – 1500m
Oliwia Steć – 1500m
Julia Druć – 1300m
Justyna Łopatecka – 1250m
Oliwia Kuźmicka – 750m
Maja Garkowska – 500m
Aleksandra Zalewska – 500m
Aniela Maria Tolko – 400m

Chłopcy:
1. Sebastian Greczan – 5900m
2. Eryk Michałowski – 5500m
3. Daniel Mrozowicz – 3550m
Szymon Karpowicz – 3400m
Jakub Krzysztof Kondrusiewicz – 2600m
Maciej Sawna – 2250m
Krzysztof Piechowski – 2200m
Jan Kułakowski – 2000m
Kacper Zajkowski – 1750m
Szymon Kochanowski – 1650m
Jakub Dargiewicz – 1550m
Jakub Szkuta – 1500m
Cezary Poczobutt Odlanicki – 1000m
Szymon Boboryko – 500m
Patryk Gudalewski – 300m
Jakub Grasewicz – 200m

Klasyfikacja końcowa 13–15 lat

Dziewczęta:
1. Gabriela Czarnowicz – 6450m
1. Aleksandra Rogowicz – 6450m
2. Gabriela Poczobutt  Odlanicka – 5150m
3. Magdalena Pietrych – 5050m
Magdalena Wasyluk – 4300m
Weronika Leosz – 350m
Weronika Gudalewska – 250m

Chłopcy:
1. Konrad Rećko – 6000m
2. Hubert Szermuszyn – 5750m
3. Szymon Szutkiewicz – 5550m
Kacper Gudalewski – 5050m
Piotr Czarnowicz – 3400m
Marek Stasiulewicz – 2400m
Kamil Korolczuk – 1600m
Filip Zajkowski – 1200m

Klasyfikacja końcowa 16–25 lat

Kobiety:
1. Paulina Czajka – 3150m
2. Karolina Rokicka – 100m

Mężczyźni:
1. Paweł Pietrych – 5000m
2. Aleksander Perkowski – 4400m
3. Paweł Klejbuk – 4050m
Mateusz Kułakowski – 3800m
Michał Kułakowski – 3150m
Wojciech Wysocki – 3000m
Michał Uściłko – 2550m
Łukasz Tumiel – 1800m
Jakub Ancypo – 1500m
Paweł Sarosiek – 1500m
Mariusz Bykowski – 1000m

Klasyfikacja końcowa 26–35 lat

Kobiety:
1. Ewelina Kamińska – 4250m
2. Ewa Radel – 3200m
3. Beata Breczko – 2950m
Justyna Michałowska – 2600m
Paulina Kondrusiewicz – 1500m
Aneta Łapińska – 1100m
Marta Jurgiel – 1000m
Anna Sienkiewicz – 500m
Iwona Kosakowska – 400m
Renata Michałowska – 400m

Mężczyźni:
1. Maciej Czajka – 4950m
2. Paweł Michałowski – 4150m
3. Daniel Zapolnik – 3850m
Piotr Pawłowski – 2200m
Andrzej Sienkiewicz – 1200m
Krzysztof Staranowicz – 1150m
Piotr Kirpsza – 600m
Konrad Stackiewicz – 600m
Jacek Małoń – 300m
Daniel Ejsmont – 300m
Marek Słyż – 250m
Paweł Sienkiewicz – 200m
Paweł Czaplejewicz – 150m
Krzysztof Uściłko – 150m
Tomasz Malicki – 50m

Klasyfikacja końcowa 36–49 lat

Kobiety:
1. Katarzyna Klimowicz Kułak – 3100m
2. Małgorzata Pietrych – 2900m
3. Ewa Kuklicz – 2850m
Aleksandra Klimczak – 2550m
Dorota Gudalewska – 2000m
Henryka Sarosiek – 1750m
Agnieszka Kuklik – 1700m
Elżbieta Boboryko – 1100m
Wioletta Tochwin – 850m
Agnieszka Backiel – 600m
Ewa Grasewicz – 600m
Edyta Rećko – 550m
Agnieszka Garkowska – 100m
Ewelina Kułakowska – 100m
Anna Kaźmierowska – 100m

Mężczyźni:
1. Hubert Milewski – 5700m
2. Mirosław Szutkiewicz – 4650m
3. Mariusz Świerżewski – 4100m
Adam Pietrych – 3900m
Mariusz Miszkin – 3750m
Adam Ancypo – 3500m
Marek Lutostański – 3050m
Adam Sołoniewicz – 2750m
Jan Klejbuk – 2550m
Andrzej Kuźmicki – 2450m
Bernard Kulas – 2350m
Tadeusz Zajkowski – 2300m
Maciej Paszkowski – 2200m
Piotr Rećko – 2150m
Marian Kuczyński – 1900m
Adam Czyżewski – 1800m
Jarosław Nelke – 1550m
Janusz Sawicki – 1550m
Paweł Kuklicz – 1500m
Grzegorz Gudalewski – 1450m
Maciej Malicki – 1300m
Piotr Kułak – 1100m
Krzysztof Grasewicz – 650m
Grzegorz Poczobutt Odlanicki – 500m
Marek Pacuk – 500m
Tomasz Tolko – 350m
Stanisław Skokowski – 350m
Janusz Sołtan – 350m
Janusz Kaźmierowski – 200m
Krzysztof Kondrat – 150m
Grzegorz Łopatecki – 150m
Andrzej Piwowarczyk – 100m
Stanisław Krawiel – 75m
Maciej Wierzbicki – 75m
Piotr Rygasiewicz – 50m

Klasyfikacja końcowa 50 lat i starsi

Mężczyźni:
1. Mirosław Tałałaj – 2550m
2. Jarosław Lewkowicz – 2500m
3. Jerzy Michalski – 2400m
Zbigniew Kazimierowicz – 2250m
Andrzej Kryński – 1500m
Jarosław Stasiulewicz – 1500m
Janusz Mikłasz – 750m
Marek Żdanuk – 550m
Cezary Kondrusiewicz – 500m
Ryszard Kozłowski – 350m
Józef Kosakowski – 350m

Organizacja maratonu była możliwa dzięki udziale klubu UKS OMEGA w projekcie „Płyniemy po zdrowie – organizacja zajęć pozalekcyjnych i udział w zawodach pływackich” finansowanym przez Fundację PZU. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy należą się sponsorom, rodzicom i zawodnikom UKS OMEGA, wolontariuszom oraz pracownikom OSiR w Sokółce.

UKS OMEGA

Skip to content