Sukces UKS Omega na zawodach w Mławie

W dniach 14–15 listopada 2015 r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Z uwagi na ich formułę były to jedne z trudniejszych i emocjonujących zawodów w jakich wzięli udział nasi młodzi pływacy. W pierwszy dzień imprezy starty odbywały się na zasadzie porannych kwalifikacji oraz popołudniowych finałów, które decydowały o ostatecznym miejscu na podium.

W zawodach startowało 488 zawodników z 27 klubów sportowych z województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz szkoła mistrzostwa sportowego z Ukrainy.

Pływaczki w Mławie

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, gdyż startowała w nich czołówka zawodników z poszczególnych regionów. Były rozgrywane w 8 kategoriach wiekowych.

Pływacy z UKS OMEGA Sokółka przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa zdobyli w tej trudnej rywalizacji 24 medale – 7 złotych, 13 srebrnych oraz 8 brązowych !!!

W roczniku 2005 i młodsi dobre wyścigi zaliczyli nasi najmłodsi zawodnicy. Justyna Łopatecka zajęła 7. miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, zaś Daniel Mrozowicz był 5. w wyścigu na 50m stylem klasycznym i 6. na 100 stylem zmiennym.

W roczniku 2004 znakomite starty zaliczyła Zuzanna Rogowicz zdobywając złoty medal na dystansie 200m stylem dowolnym i srebrny na 100m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy w roczniku 2004 /suma punktów fina za 3 starty/ zajęła wysokie 3. miejsce.

W roczniku 2003 najwięcej zawodników zajęło miejsca medalowe. Wśród dziewcząt wspaniale zaprezentowała się Agnieszka Ancypo, która zdobyła 4 medale: złoty na 100m stylem grzbietowym /nowy rekord klubu/ oraz 3 srebrne na dystansach 50m stylem grzbietowym /nowy rekord województwa podlaskiego w kategorii wiekowej młodzik 12 lat/, 200m stylem dowolnym /nowy rekord klubu/ i 100m stylem dowolnym. Wielką niespodziankę zrobiła wszystkim Maja Garkowska zajmując 2. miejsce w wyścigu na 200m stylem grzbietowym. O pechu może powiedzieć Julia Sołoniewicz, która była trzykrotnie czwarta na dystansach 50m stylem motylkowym, 200m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Wśród chłopców klasę potwierdził Eryk Michałowski, który zdobył trzy krążki: złoty na dystansie 50m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/, srebrny na dystansie 200m stylem dowolnym i brązowy na 50m stylem motylkowym. Medalistą w tym roczniku został również Szymon Karpowicz, który po udanych startach zajął drugie miejsca na dystansach 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.

W roczniku 2002 pięciokrotnie na podium stawała Gabriela Czarnowicz, zdobywając trzy złote medale na dystansach: 50m stylem motylkowym, 100m stylem dowolnym   i 100m stylem grzbietowym. Do tego dorzuciła dwa srebrne krążki wyścigach na   50m stylem grzbietowym /nowy rekord klubu/ i 50m stylem dowolnym. Gabrysia w klasyfikacji końcowej zawodów na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła 3. miejsce. Dobry występ zaliczyła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która była 4. na dystansie 100m stylem zmiennym. Bardzo dobry start odnotował Konrad Rećko, który zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem grzbietowym ustanawiając nowy rekord klubu. Bez medalu, lecz z rekordem klubu w wyścigu na 100m stylem zmiennym /zajął 4. miejsce w tym wyścigu/, wrócił do domu Kacper Gudalewski.

W roczniku 2001 Magdalena Pietrych zajęła 4. miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym.

W kategorii rocznik 2000 doskonale wypadła Aleksandra Rogowicz, zdobywając złoty medal na dystansie 100m stylem motylkowym oraz srebrny na 200m stylem dowolnym, ustanawiając w obu startach nowe rekordy klubu.

Wiele emocji dostarczyły wyścigi sztafet dziewcząt 4x50m stylem dowolnym oraz 4x50m stylem zmiennym w kategoriach wiekowych rocznik 2003 i młodsi oraz 2002 i starsi. Sztafeta dziewcząt młodszych /A. Ancypo, Z. Rogowicz, J. Sołoniewicz, J. Łopatecka/ w obu konkurencjach zdobyła srebrne medale, zaś ich starsze koleżanki (A. Rogowicz, G. Czarnowicz, M. Pietrych i G. Poczobutt Odlanicka) dwukrotnie sięgnęły po brąz.

UKS Omega Sokółka w klasyfikacji klubowej (suma punktów Fina zdobyta przez wszystkich zawodników) zajęła wysokie 7. miejsce wśród 27 zgłoszonych ekip.

Udział pływaków w zawodach był możliwy, dzięki udziale w projekcie „Płyniemy po zdrowie – organizacja zajęć pozalekcyjnych i udział w zawodach pływackich” finansowanym przez Fundację PZU.