Omega przywiozła medale z Michałowa

Omega Sokółka w Michałowie

W sobotę, 7 listopada 2015 r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w IV Mistrzostwach Michałowa w pływaniu z okazji 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W zawodach startowało 315 zawodników, w 6 kategoriach wiekowych, z 11 klubów sportowych z naszego województwa.

Pływacy z UKS OMEGA Sokółka przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa zdobyli w tej rywalizacji 27 medali – 8 złotych, 11 srebrnych oraz 8 brązowych.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom pływaków, którzy licznie przybyli na zawody i z wielkim entuzjazmem dopingowali naszych zawodników.

W roczniku 2005 i młodsi wspaniale spisały się nasze najmłodsze zawodniczki. Oliwia Radel zdobyła 2. miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym Świetnie popłynęła Iga Kuklicz zajmując 3. miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym. Wart podkreślenia jest fakt, że Iga oraz Oliwia były o rok młodsze od większości rywalek. Bardzo dobre występy odnotowała Oliwia Steć zdobywając srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym. Wśród chłopców wysoką formę potwierdził Daniel Mrozowicz zdobywając srebro na dystansie 50m stylem klasycznym oraz brąz na 100m stylem zmiennym. W tym roczniku wysokie 4. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym zajęła Zosia Sawicka, zaś Justyna Łopatecka była 5. na 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2004 znakomite starty zaliczyła Zuzanna Rogowicz zdobywając złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym. Zuzanna była też dwukrotnie druga na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym.

W roczniku 2003 poza konkurencją była Agnieszka Ancypo wygrywając wszystkie swoje starty. Agnieszka zwyciężyła na dystansach 100m stylem zmiennym z nowym rekordem klubu oraz 100m i 50m stylem dowolnym. Nasza pływaczka w klasyfikacji końcowej zawodów/ (suma punktów Fina za 3 starty) została najlepszą zawodniczką imprezy w roczniku 2003. Eryk Michałowski po wspaniałej walce zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym i 2 brązowe medale na dystansach 100m stylem motylkowym oraz 100m stylem dowolnym. Do grona medalistów w tym roczniku dołączyła Julia Sołoniewicz, zajmując trzecie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym. W roczniku 2003 bardzo dobry występ odnotował Szymon Karpowicz, który był trzykrotnie czwarty na 50m i 100m stylem klasycznym oraz 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2002-2001 trzykrotnie na podium stawała Gabriela Czarnowicz, zdobywając złote medale na dystansach 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym oraz srebro na 50m stylem grzbietowym. Z dobrej strony pokazała się Magda Pietrych zajmując drugie miejsce wyścigu na 100m stylem dowolnym. Nie zawiedli nasi żabkarze. Gabriela Poczobutt Odlanicka zdobyła 2 brązowe medale w wyścigach 50m i 100m stylem klasycznym, zaś Kacper Gudalewski był drugi na 100m stylem klasycznym. Bardzo dobry start odnotował Konrad Rećko, który zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem grzbietowym. Konrad pobił również rekord klubu na 50m stylem dowolnym.

Ola Rogowicz z rocznika 2000 i starsi zdobyła 3 medale: złoto na 100m stylem motylkowym i 2 srebra na 50m stylem motylkowym i 50 m stylem klasycznym.

Wiele emocji dostarczyły wyścigi sztafet 4x 50m stylem dowolnym. Sztafeta dziewcząt (A. Ancypo, G. Czarnowicz, J. Sołoniewicz G. Poczobutt Odlanicka) wywalczyła złoty medal w kategorii Open, zaś chłopcy (K. Rećko, E. Michałowski, Sz. Karpowicz, K. Gudalewski) zakończyli rywalizację na 5. miejscu.

Bardzo dobre rezultaty, nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Szymon Kochanowski, Cezary Poczobutt Odlanicki, Zosia Sałak, Bartek Grzyb, Michał Miszkin, Maja Bakun, Wiktoria Druć, Julia Druć, Martyna Paszkowska.

UKS Omega

Skip to content