Szkoła ma nowych przyjaciół

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk zostali Przyjaciółmi miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Ten zaszczytny tytuł przyznali wychowankowie placówki – uczniowie klas pierwszych – razem z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami.

„Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja pięknych celów i zamierzeń. Mamy głęboką nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje i pomoże uczniom w ich rozwoju” – dyplom o takiej treści otrzymała Pani Burmistrz i jej Zastępca.

Zdjęcie grupowe

Burmistrz Ewa Kulikowska zaprosiła pierwszoklasistów z ZSO do Urzędu Miejskiego. Uczniowie skorzystali z zaproszenia w czwartek 5 listopada. Zanim dzieci odwiedziły gabinet Pani Burmistrz, miały okazję spotkać się z urzędnikami. Dzieci poznały pracowników Urzędu Stanu Cywilnego, Wydziału Finansowego i Sali Obsługi Interesantów. Młodzi mieszkańcy Sokółki usłyszeli, jak wygląda udzielenie ślubu cywilnego, dlaczego trzeba płacić podatki i czym zajmuje się Skarbnik Sokółki.

Do gabinetu Pani Burmistrz uczniowie i ich nauczyciele przynieśli szklankę soku z cytryny.

– To sok dla Pani Burmistrz. Żeby zostać przyjacielem naszej szkoły, trzeba go wypić i się uśmiechnąć – wyjaśniły nauczycielki. Pani Ewa Kulikowska wykonała zadanie perfekcyjnie, za co otrzymała gromkie brawa i Dyplom Przyjaciela Szkoły. Dzieci miały dla Pani Burmistrz jeszcze jedną niespodziankę – wykonaną własnoręcznie ogromną laurkę.

– Dziękuję Wam serdecznie za odwiedziny i mam nadzieję, że niebawem ponownie się spotkamy – powiedziała Pani Burmistrz.

Ewa Kulikowska poczęstowała swoich gości słodyczami. Uczniowie otrzymali też upominki. Na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Kilka dni wcześniej Tytuł Przyjaciela Szkoły otrzymał Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Było to podczas zorganizowanego w ZSO pasowania pierwszoklasistów.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content