Zaproszenie do Narodowej Loterii Paragonowej

Samochody oraz nowoczesne laptopy i tablety czekają na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej, która ruszyła 1 października 2015 r. By wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl

Logo AP

Loteria paragonowa ma zachęcić Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma uświadomić im, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. Codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera, ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu swoich praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także jest istotne dla uczciwej konkurencji i wspólnego budżetu, z ktorego finansowana jest oświata, służba zdrowia, sport czy kultura.

Uczciwym przedsiębiorcom dużo trudniej jest konkurować na rynku z tymi, którzy nie płacą podatków lub płacą tylko ich część. Dlatego Ministerstwo Finansów już od kilku lat prowadzi akcje, mające na celu uświadomienie korzyści wynikających z faktu wydania nam paragonu fiskalnego przy zakupie towarów lub usług. Narodowa Loteria Paragonowa jest kontynuacją tych działań, niemniej jest to projekt innowacyjny i nowatorski ponieważ nigdy wcześniej nie organizowano w Polsce podobnego przedsięwzięcia.

Co warto wiedzieć o loterii?

 • Loteria trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.
 • Aby wziąć udział, trzeba dokonać zakupu towaru lub usługi za minimum 10 zł brutto, mieć świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zgłosić się do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl
 • Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić w loterii tylko raz, niezależnie od kwoty zakupu.
 • Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2.
 • Opla Insygnię można wygrać raz na kwartał, zgłaszając paragony z tzw. branż premiowanych. Branże premiowane zmieniają się co 3 miesiące. Aktualnie premiowaną branżę można znaleźć na stronie loterii. Obecnie jest to „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”.
 • Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale YouTube Ministerstwa Finansów.
 • Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki w dniu losowań.
 • Należy pamiętać, o zachowaniu oryginałów zgłoszonych do loterii paragonów ponieważ będą one potrzebne do odbioru wygranych nagród.
 • Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce.
 • W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.
 • I jeszcze jedno: wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku!

Już w pierwszych godzinach zarejestrowano ponad 3.000 paragonów fiskalnych. Warto przekonać się, jakie to proste, a można to zrobić na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl
Wszystkim uczestnikom loterii z województwa podlaskiego życzymy dużo szczęścia w losowaniach.

Urząd Skarbowy w Sokółce

 

Skip to content