Prezydent RP w Sokółce

– Podobnie jak Pan, sprawuję swoją funkcję po raz pierwszy. Jestem Burmistrzem Sokółki od kilku miesięcy – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska witając Prezydenta Andrzeja Dudę w Sokółce. – Jest to pierwsza nasza kadencja i mam nadzieję, że będziemy mogli godnie sprawować swój urząd i razem współpracować – dodała Pani Burmistrz. Głowa Państwa gościła w naszym mieście w czwartek 10 września.

Zdjęcie z Prezydentem

Helikopter z Prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie wylądował na płycie boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji kilkanaście minut po godz. 12. Pierwszą osobą, która powitała Prezydenta była Pani Burmistrz Sokółki.

– W imieniu własnym i mieszkańców Gminy Sokółka, składam Panu serdeczne gratulacje z okazji wyboru na stanowisko Prezydenta. Życzę również wszelkiej pomyślności, samych sukcesów i satysfakcji z dobrej oraz wiernej służby Polsce – powiedziała przy powitaniu Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Prezydent podziękował Pani Burmistrz za miłe słowa i wyraził swoje zadowolenie z wizyty w Sokółce. Ewa Kulikowska przekazała Andrzejowi Dudzie kosz z regionalnymi specjałami i okolicznościowe pismo.

Pan Prezydent udał się następnie do Kościoła Kolegiackiego pw. św. Antoniego Padewskiego – miejsca Cudu Eucharystycznego, do jakiego doszło w tym miejscu w 2008 roku.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie Prezydenta z Mieszkańcami Sokółki, jakie zorganizowano pod Pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Warto przypomnieć, że kiedy odsłaniano tenże pomnik w 1996 roku, wśród gości honorowych był Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

– Pan Prezydent w swoim przemówieniu przypomniał, że przyjechał do Sokółki 10 dni przed obchodami 95. obchodami rocznicy Bitwy Niemeńskiej, których głównym organizatorem jest Burmistrz Sokółki. Obchody zostaną zorganizowane w niedzielę 20 września. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej uroczystości – powiedziała Pani Burmistrz.

Prezydent Andrzej Duda podziękował mieszkańcom za liczne przybycie pod Pomnik Marszałka Piłsudskiego.

Z Sokółki Głowa Państwa udała się do Bohonik, a następnie do Suchowoli.

Była to druga wizyta urzędującego Prezydenta w historii Sokółki. Pierwsza miała miejsce przed II wojną światową, kiedy Prezydentem RP był Ignacy Mościcki.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content