Przedsiębiorcy proszą Panią Burmistrz o pomoc

W poniedziałek 7 września do Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej przyszli przedsiębiorcy, których firmy zlokalizowane są przy ul. Ściegiennego w Sokółce. Od kilku dni obowiązuje ruch jednokierunkowy na tej ulicy.

Spotkanie

Zmiana organizacji ruchu została wprowadzona na wniosek komisji, w której byli przedstawiciele policji, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego.

Przedsiębiorcy z ul. Ściegiennego skarżyli się, że przed wprowadzeniem zmiany, nikt nie przeprowadził konsultacji społecznych. Chcieli też wiedzieć, czy nie można cofnąć decyzji komisji, ponieważ ta naraża ich na straty

– Informuję Państwa, że wnioskowałam jedynie o ruch jednokierunkowy na ul. 1 Maja. Pytania, z którymi przyszliście Państwo do mnie, powinny zostać skierowane do policji, ponieważ były to ich wnioski. Niech te instytucje wytłumaczą się ze swojej decyzji – powiedziała Pani Burmistrz.

Ewa Kulikowska dodała, że zorganizuje spotkanie z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami z ul. Ściegiennego w następnym tygodniu, tak aby wnioskodawca (policja) mógł przekazać swoje intencje.

– Byłabym ostatnią osobą, która nie posłuchałaby mieszkańców. Dziękuję, że przychodzicie do mnie ze swoimi problemami. Będę wnioskować do Policji i komisji aby wsłuchała się w głos obywateli – podkreśliła Pani Burmistrz.

Ruch jednokierunkowy miał obowiązywać również na ul. Wróblewskiego. Po błyskawicznej interwencji Pani Burmistrz, policja odstąpiła od takiego rozwiązania, a na ul. Wróblewskiego zamontowano dwa progi zwalniające.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content