„Tornistry energetyczne” dla pierwszoklasistów

Wyprawki szkolne ufundowała firma energetyczna PGE Dystrybucja S.A. „Energetyczne tornistry”. Z inicjatywy Pani Burmistrz, plecaki z wyposażeniem trafiły do osób wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej. To pierwsza taka akcja w Sokółce. Na Podlasiu organizowana jest ona od trzech lat.

„Energetyczne tornistry” wręczali wspólnie: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, Jarosław Dzięgielewski, Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja Oddział w Białymstoku, a także Robert Pruszyński, Dyrektor Rejonu Energetycznego Białystok Teren PGE Dystrybucja Oddział w Białymstoku.

Na zadawane przez Panią Burmistrz pytania, dzieci odpowiadały bardzo chętnie, a w szczególności: kim chciałyby zostać po ukończeniu szkoły oraz czy lepiej było w przedszkolu czy też chcą iść do szkoły. Dowiedzieliśmy się, że duża część dzieci chce zostać policjantem, strażakiem, część wybierała zawody artystyczne, ale byli też przyszli rolnicy i kombajniści. Zdecydowana większość opowiedziała się, że chce jak najszybciej rozpocząć rok szkolny i “uczyć się”.

Jestem zachwycona zapałem do nauki przez najmłodszych, a jeszcze bardziej cieszy mnie, iż takie firmy jak PGE S.A. biorą pod uwagę potrzeby najmłodszych – powiedziała Pani Burmistrz Ewa Kulikowska.

Pani Burmistrz życzyła wszystkim pierwszoklasistom samych sukcesów w szkole.

Fot. M. Sawicki

Skip to content