Konrad Piekarski Best Of The East

W miniony weekend w Bukareszcie odbyła się rumuńska odsłona Pucharu Europy Wschodniej „Best Of The East” traktowana jako „Romanian Open”. W Rumunii Polskę reprezentowali Mieszko Fortuński z ERG Folie Bieruń DSB Lubin, Mariusz Skoneczny z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki oraz nasz zawodnik „LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka” Konrad Piekarski.

Konrad z pucharem
Konrad Piekarski, zwycięzca Best Of The East

Do gry przystąpiło 67 zawodników z kilku państw, po pierwszym dniu rywalizacji wyłoniono najlepszą szesnastkę wśród nich cała trójka reprezentantów Polski. Niestety Fortuński i Skoneczny obaj wynikami 6-7 ulegli odpowiednio Koniarowi (Słowacja) i Ovidiu (Rumunia). Natomiast Piekarski pewnie i w dobrym stylu wygrywał swoje kolejne pojedynki. Ostatecznie po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył w turnieju takiej rangi. Na podium obok Polaka stanęli Radostin Dimov z Bułgarii, Jakub Koniar ze Słowacji oraz Raul Maican z Rumunii.

W ostatni weekend sierpnia kilku zawodników „LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka” wystartuje w Gdańsku w kolejnym turnieju z cyklu Grand Prix Polski 2015.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content