Misja Natura w Puszczy Knyszyńskiej

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza na emisję ósmego odcinka serialu Misja Natura – „Puszcza Knyszyńska”. Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższą sobotę (1.08.2015 r.) o godzinie 13.25 na antenie TVP 2.

Plakat

Wspólnie z Gosią i Romkiem przemierzymy podmokłe tereny bagien i torfowisk próbując dowiedzieć się, w jaki sposób obecność wody wpływa na kształtowanie się różnego rodzaju zbiorowisk roślinnych. Nasi bohaterowie odwiedzą także litewski rezerwat biosfery Zuvintos, aby porównać zasady gospodarowania i ochrony polskich i litewskich torfowisk.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.misjanatura.serial.fwie.pl i kanału serialu na www.youtube.com, gdzie można obejrzeć trailer 8 odcinka.

Serial „Misja Natura” to cykl dwunastu odcinków przyrodniczych ukazujących różnorodności ostoi Natura 2000 w Polsce, złożoności działań podejmowanych dla ich ochrony, a także współistnienia w nich człowieka i przyrody. Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Anna Oleszczuk
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych


Zobacz również

Skip to content