Zakończenie drugiego turnusu

 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce gościł 45 dzieci w ramach drugiego turnusu półkolonii “Wakacje w Mieście 2015”. Dzieci w tym czasie brały udział w wielu atrakcjach przygotowanych na terenie Sokółki (i nie tylko).

2 turnus

Obozowicze podzieleni byli na trzy grupy tematyczne: taneczną, żeglarsko-pływacką oraz ogólno-sportową. Każda z grup miała oddzielnie ułożony plan dnia i skupiona była w głównej mierze na zajęciach związanych ze swoją tematyką. Nie zabrakło wspólnych wyjazdów, zabaw i pieczenia kiełbaski przy ognisku. Dzieci korzystały zarówno z typowo miejskich atrakcji, takich jak: seans w kinie “Sokół”, sale zabaw “Bubustacja” i “Odjazdowo”, gry w bilard, szachy, oraz na łonie natury: zawody w biegach na orientację zorganizowane przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka (tydzień wcześniej Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku) oraz wizyta w “Farmie Zamczysk”.

Podczas biegów na orientację obozowicze posługując się mapą rywalizowali na specjalnie przygotowanym terenie zdobywając kolejne punkty, po zawodach zwiedzili też nadleśnictwo i starą wyłuszczarnię. Natomiast w farmie dzieci mogły poznać specyfikę pracy na roli, hodowli zwierząt oraz pielęgnacji ogrodu. Nie zabrakło też wizyty służb mundurowych i pogadanki na temat bezpieczeństwa na wakacjach. Sportowe talenty dzieci mogły rozwijać podczas gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa oraz zajęć na pływalni. Ponadto grupa taneczna codziennie poznawała nowe kroki taneczne pod okiem instruktor Anny Kuklicz, grupa żeglarsko-pływacka poznawała tajniki żeglarstwa pod okiem żeglarzy z KŻ Żagiel Sokółka. Każde z Dzieci otrzymało koszulkę upamiętniającą niezapomniane przeżycia podczas tygodniowego pobytu na półkoloniach.

Grupa obozowiczów z roczników 2003-2005 wspólnym ogniskiem kończy drugi turnus. Teraz będzie tydzień przerwy i już 3 sierpnia startuje ostatnim tego lata turnus półkolonii.

Organizatorami “Wakacji w Mieście 2005” są:
Urząd Miejski w Sokółce,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Partnerzy:
Nadleśnictwo Czarna Białostocka,
Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku,
Polski Związek Orientacji Sportowej,
Sokólski Ośrodek Kultury,
KP Policji w Sokółce,
Placówka Straży Granicznej w Kuźnicy,
Straż Miejska w Sokółce,
KP Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce,
Klub Bilardowy LP,
KŻ Żagiel,
KS Foto,
Body Dance Aktywne Studio Ruchu,
Akademia Sportów Umysłowych.

Wychowawcami obozowiczów w pierwszych dwóch turnusach byli Zdzisław Sidorowicz, Krystian Markowski, Anna Auchimik, Krzysztof Staranowicz.

Krzysztof Zaniewski
OSiR


Zobacz również

Skip to content