Przygotowania do rocznicy Bitwy Niemeńskiej

W środę 24 czerwca w sokólskim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniom do obchodów 95. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. W tym roku – po raz pierwszy – jubileuszowe uroczystości zostaną zorganizowane w Sokółce, Sejnach i Berżnikach.

Spotkanie w spr. Bitwy Niemeńskiej

W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, Eugenia Milewska z Sejneńskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, Jarosław Wojciechowicz – Prezes Koła Piłsudczyków RP Oddział w Sejnach, ks. Władysław Napiórkowski – Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Berżnikach oraz reprezentujący Stowarzyszenie im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej – Krzysztof Matczak i Krzysztof Oszer.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, 95. rocznica Bitwy Niemeńskiej zostanie uczczona w dniach 18-20 września w Sokółce, Sejnach i Berżnikach. Uroczystości rozpoczną się w piątek 18 września w Sokółce. Na sobotę 19 września zaplanowano sesję popularno – naukową w Sejnach. Gospodarzem wydarzeń zaplanowanych na niedzielę 20 września będzie parafia w Berżnikach.

Wiadomo, że w piątek z Sokółki wyruszą w trasę uczestnicy II Sztafety Niepodległości. Szczegółowy program uroczystości jest w trakcie ustalania.

Podczas wizyty w Sokółce goście z Sejn odwiedzili miejsca, gdzie zatrzymają się uczestnicy wrześniowych obchodów rocznicowych.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content