Promowaliśmy się w Korycinach

Po raz pierwszy Gmina Sokółka uczestniczyła w Nadbużańskich Ziołowych Spotkaniach zorganizowanych na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Ziołowy Zakątek” w Korycinach (gm. Grodzisk). Impreza odbyła się w niedzielę 21 czerwca. Pojechaliśmy tam z inicjatywy Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Namiot promocyjny sokólskiego Urzędu Miejskiego odwiedziły setki osób. Każdy chciał spróbować produktów oferowanych przez naszych wystawców.

Pod namiotem promocyjnym Sokółki

Grażyna Zaniewska z gospodarstwa agroturystycznego „Młynareczka” w Malawiczach częstowała serami, swojskim pieczywem i wędlinami. Wojciech Zajkowski z Sokółki zachwalał miody ze słynnej pasieki Bartnika Sokólskiego, którą prowadzi razem ze swoim ojcem Józefem. Na naszym stoisku można było też kupić wyroby rękodzielnicze przygotowane przez wychowanków Środowiskowego Domu samopomocy w Sokółce. Pod sokólskim namiotem z krótkim koncertem wystąpił zespół folklorystyczny „Kalina” z gminy Dziadkowice. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

Ziołowe Spotkania w Korycinach zorganizowano po raz szósty. Od początku imprezę przygotowują: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Tygiel Doliny Bugu” wspólnie z gospodarstwem „Ziołowy Zakątek”. W trakcie festynu rozstrzygnięto kilka konkursów. Do grona jurorów konkursu „Kulinarny Ziołowy Przysmak” została zaproszona Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Potrawy oceniano w kilku kategoriach: zupa, przekąska i danie główne oraz napoje i desery.

– Wybór był bardzo trudny, bo wszystkie potrawy i nalewki smakowały znakomicie – przyznała Pani Burmistrz Sokółki.

Na konkursowym stole znalazły się m.in.: mlekówka aptekarska, nalewki z czarnej porzeczki i poziomek, placek drożdżowy z kruszonką, chłodnik litewski, barszczyk cygański z pasztecikami, żurek, sękacz, ciasto miętowe, żeberka wieprzowe z kminkiem i bigos z jarmużu.

Przez całą niedzielę na scenie występowały zespoły. Wśród nich znalazła się znana i ceniona grupa „Cygańskie Serca” z Igrył koło Sokółki.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content