Sukcesy młodzików na mistrzostwach w Suwałkach

W dniach 12-13 czerwca 2015 r. w na basenie Aquaparku w Suwałkach odbyła się II runda Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich w pływaniu. Była to najważniejsza impreza pływacka w tym roku dla zawodników z rocznika 2003. Zawody mają zasięg ogólnopolski, z 8 zawodów krajowych będą stworzone listy wyników ogólnopolskich.

Zawodnicy oraz trener

W II rundzie zawodów startowało ponad 80 najlepszych zawodników z 9 klubów z województwa podlaskiego oraz lubelskiego. Sokółkę na tych zawodach reprezentowało 5 pływaków z klubu UKS OMEGA. Każdy z zawodników podczas dwudniowych zmagań startował cztery razy indywidualnie oraz dwukrotnie w sztafecie.

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa osiągnęli spektakularny sukces i zdobyli 7 medali. Gwiazdami imprezy zostali nasi liderzy z rocznika 2003: Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski.

Agnieszka we wszystkich swoich startach indywidualnych stawała na podium. Zdobyła dwa złote medale na dystansach 400m stylem dowolnym (ustanowiła nowy rekord klubu) oraz 100m stylem dowolnym, sięgnęła po srebrny krążek na dystansie 100m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/ oraz brąz na dystansie 200m stylem zmiennym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw (suma punktów FINA za 4 starty) zajęła 1 miejsce.

Wspaniałe zawody zanotował Eryk Michałowski, który zdobył 3 brązowe medale na dystansach 100m i 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. W klasyfikacji końcowej na najlepszego zawodnika Eryk zajął 3 miejsce.

Znakomite starty zanotowała sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym oraz 4x50m stylem zmiennym w składzie Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Szymon Karpowicz i Eryk Michałowski, która po bardzo zaciętej walce i świetnym wyniku była dwukrotnie czwarta.

Pozostali zawodnicy Omegi zaliczyli bardzo dobre starty i ustanowili rekordy życiowe: Maja Garkowska zajęła 6. miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym, Julia Sołoniewicz zajęła 7. miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, Szymon Karpowicz był 9. na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!