Rozmowy o zdrowiu

O wspólnych projektach transgranicznych z zakresu ochrony zdrowia, które mogą zostać zrealizowane przez samorząd województwa podlaskiego i Grodna, rozmawiano podczas spotkania, jakie odbyło się we wtorek 2 czerwca w Urzędzie Miejskim w Sokółce.

Gospodarzem spotkania była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Uczestniczyli w nim: Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk, Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Katarzyna Zajkowska, Dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii Marzena Jurczewska oraz Zastępca Dyrektora BCO Tomasz Filipowski.
Goście Burmistrz Ewy Kulikowskiej zatrzymali się w Sokółce w drodze do Grodna, gdzie planowana jest budowa dużego Centrum Onkologicznego. – Grodno chce skorzystać z naszych doświadczeń w tym zakresie – wyjaśniła Dyrektor Katarzyna Zajkowska.

W trakcie spotkania poruszono też tematy związane z profilaktyką i ochroną zdrowia mieszkańców Sokółki. Pani Burmistrz pytała o możliwości wsparcia niektórych działań przez samorząd wojewódzki.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content